Kaubikujuht Lugman Aslam. Foto: Leicesteri politsei

Leicesteri kohtunik kiitis tahtlikult kaubikuga viis mees maha niitnud moslemit kui “head pereisa,” kes käitus “täiesti teisiti, kui talle omane.”

Lugman Aslamil (26) sündis Daily Mirrori andmetel meestega “füüsiline sõnasõda” pärast seda, kui ta ühele neist otsa tagurdas.

Väidetavalt solvati teda seejärel rassiliselt.

Kohtunik Justin Wigoder kirjeldas, kuidas Aslam seejärel kaubikusse ronis, kõnniteele sõitis ning meeste keskele kihutas.

“Mõned neist lendasid kõrvale, kolm said otse pihta ning üks neist lendas üle kapoti vastu esiklaasi,” rääkis kohtunik turvakaamera salvestist ümber jutustades, väljendades imestust selle üle, et keegi surma ei saanud.

Ning “näitena kokkupõrke tugevusest oli teie esiklaas katki – te väitsite remonditöökojas, et metsloom hüppas teele ette.”

Motiivina märkis kohtunik ära “kättemaksu.”

Aga kuna “hea pereisa” käitus “täiesti teisiti, kui talle omane,” sai ta kohtunikult kõvasti kiita.

“Teil on väga positiivne, hea iseloom ja ma olen saanud arvestavava hulga viiteid, milles tuuakse esile kõike seda head, mis teis leidub,” ütles kohtunik.

Kaitsja Nadeem Aullybocus selgitas ka, et Aslam “paastus sel päeval [ramadaani raames] ning oli teinud seda juba umbes 20 päeva.”

Asi lõppes viie aasta pikkuse vanglakaristuse ning juhtimisõiguse kaotusega neljaks ja pooleks aastaks.

Ilmselt vabaneb moslem automaatse armuandmise klausli alusel poole karistuse pealt.

Suhteliselt leebe karistuse taustafooni moodustavad arvukad liiklusvahenditega teostatud rünnakud Britannias ja mujal Euroopas, kaasa arvatud Londoni sillarünnakud 22. märtsil ja 3. juunil.