Vivek Ramaswamy Foto: vivek2024.com

Ameerika Ühendriikide Vabariikliku Partei presidendikandidaat Vivek Ramaswami leiab, et Ukraina on korrumpeerunud, Volodõmõr Zelenskõi osas on kahtlusi ja midagi ette võtmata läheb Ukrainas samuti, nagu Iraagis ning Afganistanis.

Ameerika Ühendriikide vabariiklaste 2024. aasta presidendivalimiste kõige noorem (s 9.08.1985), tõenäoliselt kõige haritum ja üks populaarsemaid kandidaate Ramaswamy esines sotsiaalmeedias Ukraina sõja rahastamise osas ettevaatlikusele kutsuva üleskutsega.

Tema valimiskampaania loosungiks on "TÕDE" (TRUTH) ja tema jutupunktid on "tõed". Üheks "tõeks" on olukord Ukrainas:

"TÕDE: tõik "Putin on paha" ei tähenda, et Ukraina on hea. Sõja poolt olevad vabariiklased müüvad samasugust valet, nagu seda teeb Joe Biden. Zelenskõi keelustas üksteist opositsiooniparteid ja koondas kõik telekanalid *üheks* riigi ringhäälinguks. Riik ähvardab juhul, kui Ameerika Ühendriigid ei viska rohkem $$, valimisi mitte korraldada. Ukraina olukord korruptsiooniga on kohutav. Zelenskõi ühines häbiväärsel kombel Kanada parlamendiga ja aplodeeris natsionaalsotsialistide kaastöölisele. Enamus Donbasi okupeeritud piirkondadest on venekeelsed ja seal pole korraldatud Ukraina parlamendivalimisi ligi kümmekond aastat. Me peame seisma silmitsi nende kainestavate tõikadega elik me kordame neid samu vigu, mida me tegime Iraagis ja Afganistanis." 

Ramaswami kuulub brahmiinide kasti ja üks peamiseid süüdistusi, mida progressistid talle ette heidavad, on "kasti-kallutatus" ning vastumeelsus "positiivse diskrimineerimise" suhtes. Teda peetakse "ultra konservatiiviks", kelle vaated sarnanevad Donald Trumpile.

Toimetas Karol Kallas