Eesti peaminister Jüri Ratas pressikonverentsil Stenbocki majas, 7. märtsil 2019 Tallinnas. Foto: Scanpix

Eesti peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase arvates ei peaks Brüssel Eestile ette kirjutama, milline saab olema meie uus koalitsioon, sest tema sõnul on riigi kõrgeima võimu kandjaks siiski Eesti inimesed, kes on oma poliitilist tahet valimistel selgelt väljendanud.

Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juht Guy Verhofstadt saatis teisipäeval Jüri Ratasele e-kirja, milles nõudis tungivalt, et ta ei moodustaks koalitsiooni "paremäärmusliku" ja "fašiste meenutava" EKREga.

Tugevat selgroogu näidanud Ratas vastas Verhofstadti tungivale nõudmisele aga selgesõnaliselt ja jõuliselt, et tema arvates ei peaks Brüssel Eestile ette kirjutama, missugune on meie uus koalitsioon:

"Eesti inimesed, meie kõrgeim võim, on näidanud, kuidas nad soovivad näha 14. [riigikogu] koosseisu ja me lähetume selles, mida Eesti inimesed on ütelnud. Ei ole kuidagi vastuvõetav see, et Brüssel hakkab ütlema, missugune saab olema Eesti koalitsioon."

Ratase sõnul on talle mitu inimest ALDEst ka toetust avaldanud: "Ma olen päris mitme ALDE peaministriga olnud ühenduses ja nad on avaldanud [koalitsiooni suhtes EKREga] toetavaid sõnumeid".

Allikas: Postimees. Toimetas Martin Vaher

Sekkumine siseasjadesse! Verhofstadt nõuab Rataselt hoidumist koalitsioonist "fašiste meenutava" EKREga