Eesti 200 valimisreklaam. Foto: ekraanitõmmis

Hoolimata energilistest tantsuliigutustest ja erakonna esimehe Margus Tsahkna lubadusest minna "johhaidii" Euroopasse, on Eesti 200 toetus langenud valimiskünnise pahemale poolele, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud uuringust.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Isamaad 27,7%, Reformierakonda 18,9% ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 17,8% valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Isamaa edu teisel kohal oleva Reformierakonna ees on 8,8 protsendipunkti. Kolmandal kohal olev EKRE jääb Reformierakonnast 1,1 protsendipunkti kaugusele. Üldiselt on erakondade toetusprotsendid püsinud alates aprilli algusest suhteliselt stabiilsed.

Esikolmikule järgnevad SDE (14,1%), Keskerakond (11%) ning Eesti 200 (4,7%). Eesti 200 toetus on pikemat aega püsinud valimiskünnise piiril ning viimaste tulemuste põhjal on see taas 5% piirist allpool.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 37,7% ning opositsioonierakondi 56,5% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 15. aprillist 13. maini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi