EKRE esimees Martin Helme meeleavaldusel vaba ühiskonna kaitseks 23. oktroobril 2021. Foto: Illimar Toomet

EKRE toetus valimisõiguslike kodanike seas on tõusuteel, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud uuringu tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 25%, ja Keskerakonda 15,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9,7%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,6%) ning Isamaa (7,5%). Isamaa toetus langes nädalaga ühe protsendipunkti võrra. 

Reformierakonna toetus langes nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra ning viimase nelja nädalaga on see langenud 3,5 protsendipunkti võrra. EKRE toetus tõusis nädalaga 1,7 protsendipunkti võrra ning alates juuli lõpust on see tõusnud 5,8 protsendipunkti võrra.

Kahe kõige populaarsema erakonna vahe on nüüd 6 protsendipunkti. Kolmandal kohal olev Keskerakond jääb EKRE-st juba 9,5 protsendipunkti kaugusele ning nii suur ei ole Keskerakonna kaotus EKRE-le varem olnud. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,1% ja opositsioonierakondi 40,5% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 23. augustist 19. septembrini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Toimetas Markus Järvi