Martin Helme ja Kaja Kallas. Fotokollaaž: Objektiiv

EKRE ja Reformierakonna toetus rahva armastuse edetabelis on peaaegu võrdne, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 23,7%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 23,2% ja Keskerakonda 16,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Kui Reformierakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, siis EKRE toetus tõusis 1,3 protsendipunkti võrra. See tähendab, et vahe kahe kõige populaarsema erakonna vahel vähenes veelgi ning on nüüd 0,5 protsendipunkti. EKRE on viimase kuue nädalaga oma toetust kasvatanud 6,6 protsendipunkti võrra. Kolmandal kohal jätkab Keskerakond, kelle toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (14,7%), SDE (8,5%) ning Isamaa (7,4%).

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,9% ning opositsioonierakondi 47,1% vastajatest. Esimest korda pärast uue koalitsiooni loomist ületab opositsioonierakondade summaarne toetus koalitsioonierakondade oma.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. aprillist 6. maini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi