Kaja Kallas. Foto: Vabariigi Valitsuse pressiteenistus

Hoolimata reformi väikesest tõusust ja Keskerakonna madalseisust, toetab opositsioonierakondi jätkuvalt 56 protsenti valijaskonnast, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud uuringust.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Isamaad 27,3%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 18,8% ja Reformierakonda 18,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Isamaa toetus ei ole viimastel nädalatel märkimisväärselt muutunud, kuid see on võrreldes veebruari lõpus saavutatud tipuga hetkel 2,4 protsendipunkti võrra madalam.

Aasta algusest saati suhteliselt stabiilse toetusega olnud EKRE jääb Isamaast 8,5 protsendipunkti kaugusele.

Kolmandal kohal oleva Reformierakonna toetus on EKRE-ga praktiliselt võrdne ning võrreldes märtsi lõpu madalpunktiga on oravate reiting hetkel 1,8 protsendipunkti võrra kõrgem. 

Esikolmikule järgnevad SDE (14,3%), Keskerakond (9,8%) ning Eesti 200 (5,2%). 

Sotside toetus on püsinud viimastel nädalatel suhteliselt stabiilsena. Keskerakonna toetus langes nädalaga 1 protsendipunkti võrra ning on nüüd madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas. Eesti 200 toetus on jätkuvalt valimiskünnise piiril. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 38% ning opositsioonierakondi 55,9% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 1. – 29. aprillini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Toimetas Markus Järvi