Siim Kallase valimisplakat. Foto: Facebook

Reformierakond on natukene toetust kaotanud. E200 vabalangus võttis aga enne sügist väikese puhkuse, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 27,2%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 22% ja Keskerakonda 18,2% valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Reformierakonna toetus langes nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra.

Teisel kohal oleva EKRE toetus on kolme nädalaga langenud 1,5 protsendipunkti võrra ning võrreldes mai lõpu seisuga on rahvuskonservatiivide toetus hetkel 3,4 protsendipunkti võrra madalam. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on viimase nelja nädalaga tõusnud 2,6 protsendipunkti võrra. 

Esikolmikule järgnevad SDE (10%), Isamaa (9,9%) ning Eesti 200 (7,8%). Sotsid ja Isamaa vahetasid reitingutabelis omavahel kohad, kuid kahe erakonna toetus on viimaste tulemuste põhjal võrdne. Eesti 200 ligi 4 kuud kestnud langus on hetkel peatunud. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 45% ning opositsioonierakondi 50,1% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 4. – 31.  juulini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi