Valitsus Vihula mõisas. Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Reformi toetus on viimase nelja nädala jooksul liikunud pigem tõusvas trendis, Eesti 200 on langenud seevastu mudaliigasse, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 25,9%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 23,2% ja Keskerakonda 16,3% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Isamaa (13,2%), SDE (10%) ning Eesti 200 (6,7%). 

Reformierakonna toetus on viimase nelja nädala jooksul liikunud pigem tõusvas trendis ning kasvanud selle aja jooksul 1,5 protsendipunkti võrra. EKRE toetus on viimased viis nädalat püsinud 23-24% vahel. Keskerakonna toetus liigub langevas trendis ning on viimase nelja nädalaga kahanenud 2,2 protsendipunkti võrra. 

Enim on viimaste nädalatel muutunud Isamaa toetus, mis on nelja nädalaga kasvanud 3,4 protsendipunkti võrra. Isamaa toetus ei ole Norstati reitingutes varem nii kõrge olnud.  Sotsiaaldemokraatide toetus püsib stabiilselt 10% juures ning Eesti 200 toetus on viimase nelja nädalaga langenud 2 protsendipunkti võrra. Praegusest madalam oli Eesti 200 toetus viimati 2019. aasta detsembris ehk ligi neli aastat tagasi. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 42,6% ning opositsioonierakondi 52,7% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 21. augustist 18. septembrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Toimetas Markus Järvi