Foto: Scanpix

Briti pubide katusorganisatsioonid annavad teada, et saareriigi legendaarsed pubid ei suuda enam uues majanduskeskkonnas toime tulla ning on sunnitud massiliselt uksi sulgema. Võõrustamissektori esindajad märgivad, et Ühendkuningriigi pubid on jõudnud "murdepunktini". 

Audiitorfirma UHY Hacker Young andmetel läks Suurbritannias 2022 aastal 512 pubi pankrotti, mis on märkimisväärne kasv 2021 aasta 280 pealt, vahendab portaal oilprice.com.

Briti võõrustajate organisatsiooni UK Hospitality esinaine Kate Nicholls nentis, et "lakke tõusnud energiahinnad, tööjõudefitsiit, rekordiline toiduainete ja jookide hinnakasv ning koroonapiirangute ajal tekkinud võlakoorem on koosmõjus kogu sektorit pankrotti ajamas". 

Ühendkuningriigi valitsus on teada andnud, et riik kärbib alates aprillist kõikidele ettevõtetele energiahindade kasvuga seotud subsiidiumide mahtu. Tänase seisuga on programmi alusel ettevõtetele elektrihindade kasvuga toime tulekuks eraldatud 18 miljardit naela. Tulevikus on plaanis eraldiste hulka vähendada 5,5 miljardi naelani. 

Briti õlle ja pubide ühingu juhataja Emma McClarkin tõdes, et energiahindade kasv sunnib Briti kogukondade poolt armastatud pubisid sulgema, likvideerides sealjuures sektori poolt pakutud töökohad. "Tänaseks ei ole enam mingisugust kahtlust, et energiahindade kasv on pubide kadumise aluspõhjuseks – me ei suuda lihtsalt enam ots-otsaga kokku tulla" märkis McClarkin. 

Toimetas Adrian Bachmann