Pearättides Rootsi valitsuse delegatsiooni liikmed Iraani Islamivabariigis

On kõnekas, kuidas sotsiaalse ja soolise õigluse eest maruliselt võitlevad vasakliberaalsed tegelinskid on valmis tegema kummardust ühele usundile, mis esindab diametraalselt vastupidist väärtussüsteemi. See usund on islam.

Veebruari alguses avaldas Rootsi asepeaminister Isabella Lövin sotsiaalmeedias foto, kus ta ümbritsetuna Rootsi valitsuse naisministritest kirjutab alla kliimaseaduse ettepanekule. Lövini sõnul taheti selle fotoga näidata, et Rootsil on feministlik valitsus.

Rootsi valitsuse naisministrid õrritavad Donald Trumpi. Foto: Johan Schiff, AFP/Scanpix

Postituses nähti "vaimukat" torget USA presidendi Donald Trumpi pihta, kes armastavat korraldustele alla kirjutada oma tagurlike meessoost nõunike seltskonnas – sellest kilkas õhinal ka Delfi.

Donald Trump kirjutab abiliste ja nõunike juuresolekul alla presidendi korraldusele, 23. jaanuar 2017. Foto: Evan Vucci, AP/Scanpix

"Viimse reliikvia" vend Johannest parafraseerides tuleb nüüd käed üles tõsta ja kosta: "Me kummardame Rootsi feministliku valitsuse meelekindluse ees."

Kulus pisut aega ja Rootsi "feministliku valitsuse" delegatsioon sõitis visiidile Iraani Islamivabariiki. Seal nähti kaubandusminister Ann Lindet ja teisi Rootsi delegatsiooni naisliikmeid (delegatsiooni 15-st liikmest olid 11 naised) kandmas hidžaabi ehk mosleminaiste pearätti.

Rootsi valitsuse delegatsiooni liikmed Iraani Islamivabariigis

"See on nende seadus," selgitas minister Linde ja tõi näiteks, et Saudi Araabias ei olevat sellist seadust, mistõttu ta järgmisel kuul Saudi Araabiasse sõites pearätti ei kanna.

Muidugi on tore, kui viisakas külaline austab kohalikke kombeid. On kirikuid ja kloostreid, kuhu ei lubata siseneda napis riietuses. Ametlikele vastuvõttudele tuleb ilmuda pidulikus rõivastuses ja keegi ei pea seda diskrimineerimiseks. Kuid diplomaatias ja riikidevahelistes suhetes esindatakse siiski omaenda riiki ja selle tavasid.

Antud juhul on kõnekas see, kuidas sotsiaalse ja soolise õigluse eest maruliselt võitlevad vasakliberaalsed tegelinskid (ma ei pea silmas ainult Rootsi feministidest ministreid) on valmis tegema kummardust ühele usundile, mis esindab diametraalselt vastupidist väärtussüsteemi. See usund on islam.

Kui näiteks kirik nõuaks tänapäeval naistelt kaetud peaga ringikäimist (aga see nõue on Uues Testamendis täiesti olemas), trambiksid feministid ja teised võrdõiguslased pearätid maasse ja fanaatilised feminatsid lööksid kõikjal kirikutes paljastatud rindadega protestitantsu.

Ei oska sellest muud järeldada, kui et võitlevate feministide ja teiste sotsiaalse õigluse eestvõitlejate koondvaenlane on Trumpi taoline "valge fašistlik siga", kuid moslemid on nende jaoks kultuuririkastajad ja muidu lahedad kujud. Saksa feministide protestidel juba palvetataksegi Allahi poole, nagu võib vaadata ühest Markus Järvi nädalakommentaarist. Ma ei imestaks, kui viimaks olekski nende valik islam – enese täielik allutamine Allahi tahtele. Kodu. Köök. Lapsed.