Lea Danilson-Järg. Foto: Facebook

Isamaa jaoks ei ole vähimatki probleemi teha valitsust petistega, kes võimul püsimiseks valetasid valijatele ja tallavad nii demokraatia kui õigusriigi põhimõtetel, küll aga teise konservatiivse parteiga. Mida see selle seltskonna kohta ütleb, küsib kolumnist Veiko Vihuri.

Isamaa erakonna juhiks pürgiv Lea Danilson-Järg ütles ERRile, et EKRE-ga ei saa valitsust teha, sest neil puudub võime valitsusvastutust kanda. Ja lisas sama hingetõmbega, et Reformierakonnaga on Isamaa nõus valitsust tegema.

Täpsemalt ütles Lea Danilson-Järg EKRE kohta: „…EKRE-ga on meil fundamentaalsed erinevused, mis vähemalt praegu ei võimalda koostööd valitsuse tasemel. Me oleme näinud, et nende tööstiil ei ole vastuvõetav, kuigi meil on maaimavaatelisi kokkulangevusi. Nad näitasid Jüri Ratase valitsuses ära, et neil puudub võime valitsusvastutust kanda. Nad ei käitunud väärikalt ja paraku ei saa neile uuesti valitsusvastutust anda. Vähemalt senise stiili jätkudes."

Koos Reformierakonnaga valitsuse moodustamisest kõneles Lea Danilson-Järg järgmist: „Kuigi Reformierakonnaga on meil erimeelsusi, eelkõige demograafia küsimustes, siis paljudes asjades langevad meie seisukohad kokku. Me olime ju eelmises valitsuses koos. Reformierakonnaga on kindlasti võimalik ka edaspidi valitsust teha."

Niisiis Isamaa meelest kvalifitseerub valijaid petnud ja praegu homoabielu küsimusega, kuid lähitulevikus ka sugude moonutamise teemaga ühiskonda lõhestav Reformierakond vastutustundliku valitsuspartnerina, EKRE mitte?

Mõelge selle väljaütlemise tähenduse üle. Isamaa jaoks ei ole vähimatki probleemi teha valitsust petistega, kes võimul püsimiseks valetasid valijatele ja tallavad nii demokraatia kui õigusriigi põhimõtetel, küll aga teise konservatiivse parteiga. Mida see selle seltskonna kohta ütleb?

Konservatiivsed valijad, jätke see erakonnast Isamaa kõlanud väljaütlemine meelde!