Krister Parise sõnul olevat selge, et ÜRO rändeleppe vastu suunatud kriitika on Kremli infooperatsiooni produkt lääne ühtsuse õõnestamiseks. Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Krister Paris süüdistab ÜRO rändeleppega liitumise kriitikuid Kremli kasulikuks idioodiks või koguni Venemaa käsilaseks olemises. Heites rändeleppe kriitikutele ette sisulise diskussiooni asemel röökimist, laseb Paris ise käiku räige sildistamise, mis on teatavasti üks tõhusamaid arutelu tapmise vahendeid, kirjutab Varro Vooglaid.

Mõne päeva eest kirjutasin Facebookis, et ilmselt ei pea kaua ootama, enne kui ÜRO rändeleppega liitumise kriitikute vastu hakatakse nn vene kaarti välja mängima. Nagu näha, ei kulunud selle ennustuse täitumiseks kaht päevagi. Nimelt on tänases Eesti Päevalehes avaldatud Krister Parise artikkel pealkirjaga "Valitsus, ära lase EKRE-l end täna Kremli kiiluvette meelitada!".

Artikli sisu pole raske aimata. Ootuspärase retoorikaga toonitab Paris, et ÜRO rändeleppega liitumise vastu suunatud väljaütlemised olevat Kremli infooperatsiooni viljad. Tema sõnul olevat kaalul see, "kas seni end selgelt lääneliku ja liberaalse maailmakorralduse osaks määratlenud Eestit õnnestub nügida ühes tühises punktis teise paati nende jõududega, kes sooviksid demokraatiale päitseid pähe panna."

Ekraanitõmmis Eesti Päevalehest

Seejuures ei ole Parisel vähimatki kahtlust, et tegu on tõepoolest Kremlist juhitud infooperatsiooniga, kuigi mingeid fakte, mis seda arvamust kinnitaksid, ei pea ta vajalikuks esitada. Tema jaoks piisab selgitusest, et "arusaadavalt on nii võimekus kui huvi selleks üksnes Moskval".

"Iga samm, kus kasvõi tühistes küsimustes õnnestub kõigutada Euroopa ühtsust ning kasvõi mõnedki riigid panna käituma enda mustri järgi, annab põhjuse taaskord klaase kokku lüüa," leiab Paris ja lisab, lastes käiku kapo peadirektori Arnold Sinisalu poolt käibele lastud Kremli kasulike idiootide retoorika:

"Mõistuspärast diskussiooni ÜRO rändedeklaratsiooni üle niikuinii pole. On röökimine, mille koordineerivad sõnumid ei tule mitte EKREst, vaid ikka palju võimsamast keskusest (kui nad ka hommikul Smolenskaja-Sennaja väljakult telefonikõnesid ei saa, käituvad nad lihtsalt kasulike idiootidena). Ja on läänemaailm, keda üritatakse kõigutada."

Paris hoiatab, et kui Eesti ei liitu ÜRO rändeleppega, siis sattutakse ühte klubisse selliste riikidega, nagu Poola, Ungari, Tšehhi, Austria ja USA. "Kas Eesti tahab olla selles klubis? EKRE tahaks küll. Moskva ka. Valitsusel on võimalik näidata, et Kremli infooperatsioonide ees vedelaks ei lööda. Ärge kartke, rahvas toetab teid: Venemaa pilli järgi tahavad tantsida ilmselt ikka väga vähesed," võtab ta oma seisukoha kokku.

Mis puutub aga Parise arvamusse, et rahvas toetab ÜRO rändeleppega liitumist, siis teen ettepaneku panna küsimus rahvahääletusele. Kuidas jääb, hr Paris, kas leiate endas piisavalt demokraati, et ettepanekuga nõustuda?

Selles, et need, kes ei taha kõikvõimalikele globalistlikele, euroföderalistlikele ja liberalistlikele projektidele takka kiita, tembeldatakse kohaliku vasakliberaalse avangardi poolt häbitult Kremli kasulikeks idiootideks, ei ole juba ammu midagi uut. Sedapuhku pannakse Kremli kasuliku idioodi tempel mitte ainult EKRE-le, vaid ka Isamaale eesotsas Helir-Valdor Seedri ja Urmas Reinsaluga, Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professorile Lauri Mälksoole ning paljudele teistele.

Süüdistades ÜRO rändeleppega liitumise kriitikuid mõistuspärase diskussiooni asemel röökimises (siinkohal soovitaks Parisel vaadata-kuulata selle nädala saadet "Fookuses" ja võrrelda seda oma artikliga), ei vaevu aga Paris ise esitama mitte ainsatki mõistuspärast sisulist argumenti selle kohta, kuidas on kõnealuse leppega liitumine Eesti rahva ja riigi huvides. Vastupidi – kõik, mida tal endal on diskussiooni pakkuda, piirdub labase ja nüri sildistamisega, mis on teatavasti üks kõige tõhusamaid diskussiooni suretamise viise. Parise puhul on niisugune madal käitumine kõike muud kui üllatav, just nagu on kõike muud kui üllatav ka Eesti Päevalehe poolt sellise retoorika tiražeerimine ja selle kaudu avaliku arutelu tapmine.

Mis puutub aga Parise arvamusse, et rahvas toetab ÜRO rändeleppega liitumist, siis teen omalt poolt sisulise diskussiooni huvides ettepaneku panna küsimus rahvahääletusele. Kuidas jääb, hr Paris, kas leiate endas piisavalt demokraati, et ettepanekuga nõustuda?

Repliik: KaPo "kasulike idiootide" retoorika tähistab ühiskondlikus arutelus uue paradigma kehtestamist