18. jaanuaril 2019 Washington DCs toimunud elumarsil osales korraldajate sõnul rohkem kui 600 000 inimest. Foto: Scanpix

Just nagu mullu, nii kajastas Eesti Rahvusringhääling (ERR) ka sel aastal Washington DCs toimunud vasakpoolsete nn Naiste marssi, ent vaikis konservatiivide poolt sündimata laste eluõiguse kaitseks korraldatud enam kui 600 000 osalejaga Elumarsi täielikult maha.

Eelmise aasta 22. jaanuaril kirjutasin Objektiivi nupukese selle kohta, kuidas rahvusringhäälingu peamine uudistesaade "Aktuaalne kaamera" näitas oma ideoloogilist kallutatust, tõstes esile Washington DCs nn Naiste marsi nime all toimunud Trumpi-vastase vasakpoolsete meeleavalduse, aga vaikides samal ajal maha vaid päev varem samas kohas aset leidnud konservatiivse Elumarsi.

Sel aastal kordus täpselt sama stsenaarium – lisaks Tallinnas toimunud Naiste marsist selgelt kallutatud ja propagandistliku loo tegemisele tõi "Aktuaalne kaamera" vaatajateni kaadrid ka samal päeval Washingtonis aset leidnud kesksest samanimelisest vasakpoolsete marsist, aga massiivse osalejaskonnaga ja sündimata laste eluõiguse kaitsele suunatud konservatiivsest elumarsist ei rääkinud poole sõnagagi.

"Aktuaalse kaamera" käitumine on seda näotum, et juba 1973. aastast saati toimuva Elumarsi näol on minu teada tegu kõige suurema osalejaskonnaga regulaarse inimõiguste kaitseks korraldatud avaliku kogunemisega maailmas. Et Elumarsi näol on tegu väga olulise sündmusega, sellest annab tunnistust ka president Donald Trumpi videopöördumine marsil osalejate poole ning asepresident Mike Pence'i ja tema abikaasa Karen Pence'i kõnega ülesastumine marsil.

Nagu eelmisel aastal nenditud, võib ka nüüd korrata, et niisugust süstemaatiliselt kallutatud tegevust ei saa mitte kuidagi ühitada rahvusringhäälingu seaduses sätestatud nõudega, mille kohaselt peavad ERR-i uudistesaated olema mitmekülgsed ning teemakäsitlustes tasakaalustatud.

Lootus jääb, et ERR on arenguvõimeline ja et tuleval aastal juhitakse tähelepanu mitte ainult radikaalsete feministide ettevõtmistele, vaid ka nende ameeriklaste pingutustele, kes ei kavatse leppida laste massilise sünnieelse tapmisega ja kes näevad selles konkurentsitult kõige tõsisemat ja mastaapsemat inimõiguste rikkumist.

Objektiivi kajastuse Elumarsist leiab siit.

"Aktuaalne kaamera" näitas taas kahepalgelisust: feministide meeleavaldus tõsteti esile, elumarss vaikiti aga maha

Elumarss: USA konservatiivid marssisid abordi vastu