Illustratsioon: mkabakov/Bigstockphoto.com

Prantsusmaa suursaadiku avalik pettumusavaldus seoses Eesti Vabariigi Valitsuse otsusega mitte ÜRO rändeleppega liituda on täiesti kohatu ja lubamatu ning tuleks Eesti siseasjadesse sekkumisena ühemõtteliselt hukka mõista, märgib Varro Vooglaid oma repliigis.

Eile õhtul jagas Prantsusmaa suursaadik Claudia Delmas-Schererile Twitteris valitsuse postitust, millega teatati üksmeele mittesaavutamisest ÜRO rändeleppega liitumise küsimuses, ja lisas sellele omapoolse kommentaari, et on valitsuse otsuses tõsiselt pettunud.

Jääb sügavalt arusaamatuks, kuidas see on Prantsusmaa suursaadiku asi, milliseid rahvusvahelisi kohustusi peab Eesti Vabariigi valitsus vajalikuks võtta. Kui Prantsusmaa suursaadik peab lubatavaks sellisel viisil Eesti siseasjadesse sekkuda, siis võiks Pariisis resideeruv Eesti Vabariigi suursaadik hakata sama moodi sotsiaalmeedias Prantsusmaa valitsuse otsused arvustama ja nende üle pettumust väljendama.Praegu kujunenud olukorras oleks suveräänsele ja eneseväärikusega riigile igati kohane vastata pr Delmas-Schererile, vajadusel veidi diplomaatilisemas vormis, et sekkumine Eesti Vabariigi siseasjadesse ei ole teretulnud. "With all due respect, Madame, we kindly suggest you mind your own business," oleks igati kohane välisministeeriumi poolne reaktsioon.

Loomulikult me mingit sellist reaktsiooni kuulma ei saa. Esiteks selle pärast, et ilmselt langevad välisministeeriumis valitsevad leinameeleolud Prantsusmaa suursaadiku omadega kokku, ent veelgi enam seetõttu, et meie võimuringkonnad ei toimi juba ammu iseseisvale ja väärikale riigile kohaselt, vaid teenivad pigem globalistide huve.

Nagu nähtus eile õhtul nii välisminister Sven Mikseri kui ka eurosaadik Urmas Paeti avaldustest, muretsetakse võimuringkondades tunduvalt enam selle pärast, kuidas olla välismaistele partneritele (loe: isandatele) meelepärane, kui selle pärast, kuidas kaitsta Eesti Vabariigi au ja väärikust ning meie rahva ja riigi huve.