Eestlasest Reutersi ajakirjanik Tarmo Virki. Foto: Wikimedia Commons

Rahvusvahelise uudisteagentuuri Reuters heaks töötav eestlasest ajakirjanik Tarmo Virki sildistab Keskerakonna ja Isamaaga koalitsioonikõnelustes osalevat EKREt paremäärmuslikuks ja ultrarahvuslikuks erakonnaks.

Alates mullu septembrist rahvusvahelise uudisteagentuuri Reuters juures Eesti sündmusi kajastav Tarmo Virki väidab oma esmaspäevases uudisloos "Eesti peaminister kutsub paremäärmuslasi valitsusse", et EKRE edu taga on erakonna "raevukalt immigratsioonivastane sõnum", mis tõstis nende toetust Euroopa 2015. aasta migratsioonikriisi vältel ning mida erakond on suutnud sealt alates säilitada.

Virki hinnangul on EKRE populaarsus kasvanud samaaegselt koos teiste Euroopa parempoolsete erakondade toetuse järsu tõusuga pärast hiljutist migratsioonikriisi.

Ühtlasi kirjutab Virki oma uudisloos, et "oponendid on olnud EKRE võimu juurde lubamisega ettevaatlikud, kuna kardavad, et rahvuslased ja populistid võivad agenda kaaperdada ning sundida [riiki] taganema Euroopa Liidu põhiväärtustest, nagu näiteks inimeste vabast liikumisest ja sügavamast majandusintegratsioonist."

Toimetas Martin Vaher