Oxfordi ülikooli professor ja evolutsioonibioloog Richard Dawkins on tuntud religioonikriitik ja ateist. Foto: Scanpix

Maailmakuulus Jumala eitaja Richard Dawkins teatas raadiointervjuus, et ta valib islamistliku riigi asemel elamiseks alati kristliku ühiskonna.

Dawkins rääkis õlestõusmispühade esimesel pühal LBC Radiole antud intervjuus, kuidas tema endateadmuseks on "kultuuriline kristlane", ta eelistab elada riigis, kus valitsevad kristlikud põhimõtted ja ta ei soovi, et Ühendkuningriigist saaks islamiriik, vahendab Breitbart.

Oxfordi New College'i emeriitprofessor ja "Luul jumalast" autori sõnul ehmatas teda pisut, et ülestõusmispühade ajal särasid Londonis ramadani kaunistused. Kui ta peaks valima, elaks ta alati kristlikus riigis, mitte riigis, mille ühiskonna aluseks on mingi muu religioon, täpsemalt islam.

Dawkins rääkis ajakirjanikule:

"Ma arvan, et me [Ühendkuningriik] oleme kristlik maa. Ma kutsun ennast kultuuriliseks kristlaseks. Ma ei ole usklik, kuid tuleb teha vahet uskuva kristlase ja kultuurilise kristlase vahel. Mulle meeldivad kiriku koraalid ja jõululaulud. Ma tunnen ennast kristliku eetikaga mingil viisil koduselt. Ma tunnen, et me oleme kristlik riik."

Samas pole tal midagi selle vastu kui kristlaste hulk Ühendkuningriigis väheneb. Samas oleks tal kahju, kui kaoksid ära katedraalid ja teised kristliku maa kultuurinähtused. Ta nimetas kristluse asendamist mingi teise religiooniga "tõeliselt kohutavaks".

Kui intervjueerija küsis, kas ta peab probleemiks kirikuskäijate hulga vähenemist ja järjest suurema hulga mošeede Euroopasse püstitamist, siis ta vastas: "Jah, ma pean."

Tema sõnul on kristlus viisakas religioon, samas kui islam seda ei ole.

Ebaviisakaks muudab islami tema sõnul selle usu pühadesse raamatutesse sisse kirjutatud vaen naiste vastu.

Toimetas Karol Kallas