Saksamaa Reinhardswaldi muinasjutumetsa asemelele plaanivad rohelised poliitikud rajada tuulepargid. Foto:

Vendade Grimmide muinasjuttudes kuulsaks saanud Kesk-Saksamaa Reinhardswaldi metsasid ootab peagi ees minevikumälestuseks saamine, kuna iidsed laaned on plaanis maha raiuda selleks, et teha veel rohkem ruumi Saksamaad katvatele tuuleparkidele. 

200-aastaseid puid hõlmav metsamassiiv on plaanis tasandada, et rajada teedevõrgustik, mis võimaldaks ehitada Sababurgi "uinuva kaunitari" lossi ümbrusesse tuulegeneraatorite park. 

Ettevõtmine ei edene ilma vastupanuta ning projektile vastu seismisel on ühendanud jõud üheksa ümbritseva linna ja kohaliku omavalitsuse üksuse administratsioonid. 

Wesertali linna linnapea Cornelius Turrey sõnul on tegemist roheliste parteisse kuuluva keskkonnaministri Habecki lemmikprojektiga, mis on mõistusevastane ning kätkeb endas hulganisti probleeme nii põhjavee, helireostuse kui tuleohutuse seisukohalt.  

Reinhardswaldi piirkond on hõredalt asustatud ning on peamiselt kuulus kui Grimmide muinasjuttude tegevuspaik, mille keskseks atraktsiooniks on Sababurgi "uinuva kaunitari loss". 

Paraku on ürgmetsa alles jäämise perspektiivid kasinad, kuna regioon kuulub Hesse administratiivpiirkonda, mis on juhitud roheliste partei poolt.

Rohelised on aga oma otsuses kindlad mets maha raiuda. Hesse regiooni roheliste parteisse kuuluva keskkonnaministri Priska Nizi sõnul on metsade kaitsmise ainsaks võimaluseks need maha raiuda, et võimaldada "energiasiirde" programmi täideviimist. 

Pärast gigantsete 241 meetri kõrguste tuulegeneraatorite rajamist on loomad asunud Reinhardswaldi regioonist põgenema, suretades muuhulgas praktiliselt välja kohaliku ilveste populatsiooni. 

Toimetas Adrian Bachmann