Aafrika sisserändajate paat Vahemerel enne Hispaania sisserändealeva Open Arms poolt pardale võtmist, 12.02.2021. Foto: Scanpix

Sajad miljonid noored aafriklased soovivad minna välismaale elama ja sihtmärgina kõige võluvam on nende jaoks Euroopa.

Lõuna-Aafrika Ichikowitzi Perekonna Sihtasutuse (Ichikowitz Family Foundation) poolt 15 Aafrika riigis läbi viidud 2022. aasta Aafrika noorsoo uuringus leitakse, et 52 protsenti mandri noortest kavatseb lähema kolme aasta jooksul sealt minema kolida, vahendab ReMix News.

Noorte silmis tekitab Aafrika suhtes pessimismi muude mõjurite hulgas Covid-19, kliimamuutused, ebastabiilsus ja vägivald.

Aafrika tuleviku suhtes on optimistlikumalt meelestatud vaid 32 protsenti 18–24 aastastest noortest, mida on võrreldes eelmise, 2020. aastal korraldatud, uuringuga 11 protsendi võrra vähem.

Uuringus leiti, et ainult kahe riigi, Rwanda ja Ghana, noored olid oma riigi tuleviku suhtes optimistlikult meelestatud, vastavalt 60 ja 56 protsenti vastanutest.

Kõige lootusetumana tunnetavad oma riigi olukorda Nigeera ja Zambia noored.

Aafrikas on u 60 protsenti elanikest alla 60 aasta vanad ja rohkem kui kolmandik kuulub vanuserühma 15–34 eluaastat. Aafrikat peetakse maailma noorimaks kontinendiks, mille elanike keskmine vanus on 35 eluaastat.

Kokku küsitleti 4500 noort inimest.

Toimetas Karol Kallas