Rinkeby vaade aastast 2013. Foto: Scanpix

Rootsi juhtivprokurör ning alates uuest aastast riiklikku organiseeritud ja rahvusvahelise kuritegevuse vastu võitlemise üksust juhtima asuv Lise Tamm ütles, et Stockholmi eeslinn “Rinkeby on peaaegu nagu sõjatsoon.”

Tamme sõnutsi kavatseb ta õppida selliste sõjast räsitud riikide nagu Kolumbia ja El Salvadori Vabariigi kogemustest, et leida uusi meetodeid Rootsi no-go tsoonides vohava vägivallaga toime tulemiseks, vahendab Breitbart viitega Sveriges Radiole.

“Rinkeby on peaaegu nagu sõjatsoon. Kui politsei seal tööülesandeid täidab, tegutsevad nad nagu relvajõud,” ütles Tamm.

“Ja siis ma mõtlesin: kuidas nad toimisid Kolumbias, kui nad FARCi sissid maalt välja saatsid, ja mida tegid nad Salvadoris, kui sõda lõppes? Kuidas on toimitud teistes piirkondades mujal maailmas, kus oli palju, palju aastaid niivõrd suuri probleeme? Kas on mingi lahendus? Vaja on mõelda väljaspool raame.”

Eesti raadiokuulajatele on Rootsis elav ajakirjanik Evelin Tamm sellesama Rinkeby kontekstis Vikerraadio vahendusel siiski selgitanud, et jutud ohtlikest piirkondadest on “väga suur liialdus” ja niinimetatud no-go tsoonidest, kuhu politsei ei söandavat siseneda, suisa “müüt”.

Selle Tamme teatel Rootsi majandus kasvab, riigis töötavad välismaa taustaga arstid ja õpetajad ning Stockholm on maailma üks kõige turvalisemaid linnu.

20. veebruaril äratas ETV vaatajate tähelepanu uudistesaate “Aktuaalne kaamera” lõik, kus samuti Rootsis elav vabakutseline ajakirjanik Anu Kaupmees kirjeldas arenguid riigis üsna süngetes värvides.

Otseintervjuu lõpetati ajapuudusele viidates väga järsku, mis tekitas paljudes inimestes tunde, et ERR ei soovinud levitada poliitiliselt ebakorrektset sõnumit.

ERRi usutlus: Rootsis on turvaline, majandus kasvab