Stefan Löfven Foto: kremlin.ru

Rootsi peaminister Stefan Löfven leiab, et riigi plahvatuslikult kasvanud kuritegevusel ja jõuguvägivallal pole mingit seost massisisserändega, vaid tegu on ainult sotsiaalse murega.

Pühapäeval, 17. novembril uuriti Rootsi Rahvustelevisiooni saates "Agenda" Rootsi peaministri Stefan Löfveni käest, mida too arvab riigis plahvatuslikult suurenenud kuritegvusest.

Saatejuht küsitles Rootsi peaminister Löfvenilt Rootsi riiki tabanud jõuguvägivalla põhjuste kohta, kuid peaminister ei osanud selget vastust anda. Löfven ei näinud kasvavas kuritegevuses probleemi ja tema sõnul on riigis olnud alati vägivalda, kuid varem oli see teistsugune ning varjatum, vahendab uudisteportaal Nyheter Idag.

Siiski nentis Löfven, et Rootsi ühiskond pole käesolevaks vägivallapuhanguks valmis. "Me peame sellise vägivalla suhtes võtma kristallselge seisukoha. Me peame peame näitama, et ühiskond on alati kuritegevusest tugevam," kinnitas Rootsi peaminister.

Kui "Agenda" saatejuht Andres Holmberg viitas, et paljude rootslaste arust on massiimmigratsiooni ja suurenenud kuritegevuse vahel otsene seos, siis Löfveni arust on kuritegeliku käitumise põhjuseks ainult töötus ning segregatsioon.

"Sellistes [segregeerunud kogukondade, kus valitseb töötus] tingimustes, olenemata sellest, kus keegi on sündinud, võib igaühest saada kurjategija," leidis peaminister.

"Segregatsiooni põhjustab töötus. Kui Rootsis sündinud inimesed elaksid samades tingimustes, oleks tulemus sama," väitis peaminister.

Löfven leidis vastates saatejuhi küsimusele, kas sisserändeta oleks olukord kuritegevusega Rootsis sama, et kindlasti oleks see nii.

"Kehvad majandusolud ja sotsiaalne ebaõiglus põhjustaks [rootslastegi puhul] sama tulemuse. See on minu kindel arvamus," leidis Löfven.

Toimetas Karol Kallas