Rootsi politsei Foto: Scanpix

Rootsi politseinike liidu ja ettevõtte Novus poolt läbi viidud uuringus tõdetakse, et enamik Rootsi politseinikest peab vajalikuks suurendada migrantidest kriminaalide deporteerimisi ja loobuda leebetest karistustest.

Ligi 64 Rootsi politseinikest pooldab kriminaalsete migrantide aktiivsemat deporteerimist. 66 protsenti politseinikest peab õigeks loobuda automaatsest vangistusest vabastamisest, kui süüdimõistetul on kantud kaks kolmandikku karistusajast. 64 protsenti peab õigeks loobuda karistuse vähendamisest noore ea tõttu, kirjutab Aftonbladet

"Me näeme, et poliitikutelt on tulemas mitmeid kriminaalpoliitika ettepanekuid. Kuid oluline on kuulata ka professionaale ja politseinikke, kes vaatamata ressursipuudusele ja komplektsete kriminaalkuritegude tõusule töötavad turvalisema ühiskonna loomise nimel," sõnas politseinike liidu juht Lena Nitz.

"Meie liikmed on frustreerunud nägemast nii tõsiseid kriminaale kui ka inimesi, kes panevad toime massikuritegusid ja kes on õige pea jälle tänavatel," lisas Nitz.

Maalt välja saatmisel võib olla teatud mõju Rootsi kriminaalkuritegude taseme alla toomisel, eriti puudutab see tulistamisi, kus kümnest kurjategijast üheksal on migrandi taust. 

Poliitikud on hakanud tunnistama seost migratsiooni ja kuritegevuse tõusu vahel. Hiljuti tegi väga kriitilise avalduse Göteborgi politseikomissar Erik Nord, kes tõdes, et "tänapäeval ei ole enam saladus, et paljud probleemid gängidega ja netikuritegevusega koos tulistamiste ja plahvatustega on seotud möödunud kahekümne aasta massilise migratsiooniga Rootsi."

"Juhul, kui teil on võimalus jälgida asju lähemalt, nagu minul, siis te näeks, et peaaegu igaüks, kes tulistab või keda on tulistatud gängide konfliktides, pärineb Balkanilt, Lähis-Idast või Põhja-Aafrikast," nentis Nord. 

Toimetas René Allik