Rootsikeelsed raamatud riiulil. Foto: Chris Psi, Wikimedia Commons

Stockholmi raamatukogu põlgas ära ökonomist Tino Sanandaji faktidel ja ametlikul informatsioonil põhineva raamatu Rootsi immigratsioonipoliitika tagajärgedest, kuna sisu olevat vastuolus inimõigustega ning toetavat rassismi.

Sanandaji raamat "Massutmaning" (vabas tõlkes "Massiivne väljakutse" – toim) osutus bestselleriks juba esimeste päevadega, vahendab Breitbart.

Autor analüüsib raamatus massilisest immigratsioonist tulenevaid ühiskondlikke probleeme ja nende mõju Rootsi majandusele.

Raamat põhineb muuhulgas statistikaameti, riikliku kuritegevuse ennetamise nõukogu ja terviseameti andmetel.

Kohalike ajalehtede kinnitusel ei õnnestu inimestel aga populaarset teost raamatukogust laenata.

Näiteks on Nina Sundberg Stockholmi Ekerö raamatukogust selgitanud, et raamatukogud peaks sisse ostma üksnes raamatuid, mis on poliitiliselt korrektsed.

Raamatukogudesse võetud raamatuid "peaks iseloomustama mitmekesisus ja pluralism. Eesmärk on mitte osta raamatuid, mis toetavad rassismi, tagakiusu, soostereotüüpe või mida iganes, mis on vastuolus inimõigustega," ütles Sundberg.

Nagu nentis Malmö ülikooli lektor Martin Kroon, et kõnealuse raamatu puudumine Rootsi raamatukogudest võib olla seotud teatud teoste tsenseerimisega riigis.