Panther KF51 Foto: Rheinmetall AG

Ungari valitsus jõudis Saksamaa relvatootja Rheinmetalliga väidetavalt esialgsele kokkuleppele, et Ungaris hakatakse Ungari sõjaväe jaoks arendama ja tootma uue põlvkonna Panther KF51 tanki.

Kui kokkulepe peaks saama lõpliku heakskiidu, siis oleks Ungari esimene riik maailmas, kus hakatakse tootma ja võetakse relvastusse Saksamaal välja mõeldud uue põlvkonna lahingutank, vahendab ReMix.

Saksamaa Bundeswehr kavatseb seniseid Leopard 2 tanke, mida samuti toodab Rheinmetall, veel mõnda aega edasi kasutada.

Rheinmetalli tegevjuht Armin Papperger tunnistas eelmisel aastal, et "digitaalne supertank" Panther KF51 vajab teatud täiendusi, sealhulgas tuleb sellele leiutada uus rung. Tanki kavatsetakse hakata arendama ja tootma Ungaris ning Ungari valitsus on lubanud projekti investeerida 300 miljonit eurot.

Papperger lubab, et tank on masstootmiseks valmis hiljemalt 15 kuu jooksul.

Panther KF51-l on eraldi droonijuhtimissüsteem ja väidetavalt on see kõige uuemast Leopard 2-st, mis maksab ligikaudu 15 miljonit eurot, veerandi võrra odavam.

Pantheri kahuril on automaatne laadimissüsteem ja selle laskemoon on eelkäija omast võimsam. Spekuleeritakse, et tanki droonijuht võib juhtida ühekorraga nii tanki, teha luuret ümbruskonnas, juhtida tuld ja suunata tanki raketipatarei juhitavaid rakette.

Tanki meeskonnas on kolm liiget, kuid kabiini mahub ka neljas, kes saab nii aidata kõiki meeskonnaliikmeid kui täita eriülesandeid.

Toimetas Karol Kallas