Saksa tervishoiuminister Karl Lauterbach

6. septembril käesoleval aastal edastas Saksa tervishoiuministeerium Twitteris tervishoiuminister Karl Lauterbachi seisukoha, et koroonavaktsiini teine tõhustusdoos kaitseb ajukahjustuse ja dementsuse eest, mida koroonasse nakatumine võib põhjustada.

"Samal ajal me teame, et koroonasse nakatumine võib viia ahjukahjustuste ja halvimal juhul dementsuseni. Teise tõhustusdoosiga saab inimene selliste hiliste tagajärgede tõenäosust selgelt vähendada – eriti üle 60-aastased," vahendab ministeerium Lauterbachi sõnu, kirjutab Die Welt

Minister väidab seda olukorras, kus BA4/BA5 viirusvariantide vaktsiin pole isegi läbinud veel inimkatseid, osutab Die Welt. Ja samas on Maailma Terviseorganisatsiooni WHO juhtivtöötaja Soumya Swaminathan ütelnud, et teadmine uute vaktsiinide mõjudest on väga piiratud. 

Die Welt'i küsimusele, millele ministri väide põhineb, vastas tervishoiuministeerium, et Lauterbachi sõnad lähtuvad mitmete uuringute tulemustest, mis on uurinud koroonavaktsiinide ja nn pika Covidi seoseid ning millest järelduvat, et täielik vaktsineeritus kaitseb ka nn pika Covidi eest. Ajukahjustust ja dementsust koroonaviirusesse nakatumise tagajärgedena ministeerium ei maininud.

Ministeerium ühtegi viidet uuringutele meediamajale ei edastanud. 

Toimetas René Allik