Foto: Bigstock

Saksa valitsus otsustas eile koos liidumaadega toimunud nõupidamisel piirangute karmistamise. Piirangud vaktsineerimata inimestele on endised, lisanduvad reeglid vaktsineeritud inimestele, kes alates 28. detsembrist ei tohi koguneda rohkem kui 10 inimese suuruses seltskonnas, vahendab Welt.

28. detsembrist karmistab Saksamaa piiranguid ka vaktsineeritud inimestele, kuigi nakatumisnäitajad vähenevad.

Robert-Kochi-Instituut nõudis veel rangemaid piiranguid, valitsus otsustas siiski leebema variandi kasuks. Põhjus, miks karmimad piirangud alles pärast jõulupühi tulevad, seisneb kantsler Olaf Scholzi sõnul selles, et "minevikus ei ole jõulud ja ülestõusmispühad nakatumise nivood tõstnud".

Piirangud vaktsineerimata inimestele on endised, lisanduvad reeglid vaktsineeritud inimestele, kes alates 28. detsembrist ei tohi koguneda rohkem kui 10 inimese suuruses seltskonnas. Kui nende hulgas on kasvõi üks vaktsineerimata inimene, tuleb järgida vaktsineerimata inimeste piirangut ehk koguneda ei või üle kahe inimese lisaks perekonnale. 

Vana-aasta õhtul on keelatud ilutulestikud. Ühtlasi toimuvad Bundesliga-mängud ja teised suuremad spordi- ja kultuuriüritused ilma pealtvaatajateta.

Samuti võivad hakata kinod, teatrid ja teised asutused küsima vaktsiinipassiga inimestelt testimist. Vaktsineerimata inimestel on sissepääs igal juhul keelatud. 

Toimetas René Allik