Lesbilise paari õnnistamine Müncheni Püha Benedictuse kirikus 9. mail, 2021. Foto: Scanpix

Nädal aega tagasi peeti rohkem kui sajas Saksamaa katoliku koguduses jumalateenistusi, mille käigus õnnistati preestrite poolt samast soost paare. Seda tehti eirates Vatikani selgeid juhiseid ning kiriku 2000-aastast õpetust.

Üritus võeti ette vastu Vatikani ja Saksamaa piiskoppide korraldusi, vahendab New York Times.

Vatikan andis käesoleva aasta 15. märtsil välja korralduse, millega kinnitati taas, et preestritel pole õigust paluda samasoolistele paaridele Jumala armu. "Jumal ei õnnista pattu, ega saa seda teha," seisis Vatikani dekreedis.

Vatikani määruse peale organiseerisid 16 Saksamaa preestrit ja vabatahtlikku allkirjade kogumise palvekirjale, mis kogus mõne päevaga rohkem kui 2000 vastust. Sellest julgust saanuna otsustasid nad kuulutada 10. mai tähtpäevaks, millal õnnistatakse kõiki paare kuid eriti samasoolisi.

10. mai valiti tähtpäevaks tänu nimetatud päeva seosele Piibli patriarh Noaga, kellega sõlmis Jumal peale veeuputust lepingu, mille kinnituseks anti inimkonnale vikerkaar, mille omakorda on tänaseks üle võtnud omasooiharate ja libasooliste inimeste kogukond.

"Kuna meie vaated ei lähe Vatikani usuõpetuse kongregatsiooni homoseksuaalsete partnerlussuhete õnnistamise osas kokku, ütleme me selle välja: me jätkame tulevikus inimeste kaasamist, kes otsustavad püsisuhete kasuks ja õnnistame nende suhet ning ei keeldu õnnistamise tseremooniast," seisab kiriku õpetusest lahkneva grupeeringu "Armastus võidab" (Liebe gewinnt) pressiteates.

Rooma Katoliku kirik õpetab, et abielu saab olla ainult mehe ja naise vahel. Kui homoseksuaalset kiusatust kogevatesse tuleb suhtuda kristliku halastusega, siis homoseksuaalsus kui selline on olemuslikult väär.

Toimetas Karol Kallas