Koduõppel laps. Foto: Bigstockphoto

Saksamaa omavalitsused on koroonaviiruse hirmus kehtestanud lapsevanematele karmid piirangud – vanemad ei tohi koroonakahtlusega lapsega isegi samas lauas süüa. Vanemate õiguste eest võitlevad organisatsioonid leiavad aga, et ratsionaalsem oleks taas legaliseerida natsi-aegadest saadik keelatud koduõpe.

Väljaande Die Welt kirjutas, et kohalikud omavalitsused nõuavad vanematelt laste omas kodus isoleerimist ja ähvardavad reeglite rikkumise korral rahatrahvide ja lausa vanglaga, vahendab LifeSiteNews. Vanemad peaks lapse eraldi tuppa isoleerima.

Vanemaid on ähvardatud, et kui nad reegleid rikuvad, pannakse nende lapsed eraldi karantiiniasutusse, kuni koroonakahtlus möödunud on.

Mitmed perede õiguste eest võitlevad organisatsioonid kritiseerisid reegleid karmilt. Ühe grupi asutaja Hedwig von Beverfoerde ütles LifeSiteNewsile, et säärased meetmed meenutavad totalitaarseid ühiskonnakordi, sealhulgas natsi-Saksamaad.

Beverfoerde sõnul oleks loogilisem samm praeguses olukorras lubada taas laste koduõpet, et nad koolis koroonaviirusesse ei haigestuks. “Nii saaks meie laste haridustee jätkuda ilma kallite ja keeruliste meetmeteta, mida koolides tuleb rakendada,” leidis ta.

Koduõpe on Saksamaal seadusevastane ning vanemaid karistatakse selle eest rutiinselt rahatrahvidega. Lapsi võetakse isegi vanematelt ära – 2018. aastal juhtus seda Beverfoerde väitel tervelt 52 000 korral. Osad perekonnad on Saksamaal muuhulgas USAsse lahkunud, et saaksid oma lapsi endale sobival viisil harida.

Toimetas Jaanus Vogelberg