Stauferi kasarmute sissepääs Pfullendorfi sõjaväeosas Saksamaal. Foto: Thomas Warnack, AP/Scanpix

Saksamaal on käimas täiemahuline uurimine tõestatud väidete osas, et Baden-Württembergi Pfullendorfi sõjaväebaasis sunniti sõdureid ja personali osalema alandavates toimingutes ja vägivaldsetes rituaalides ning nad pidid kogema seksuaalset väärkohtlemist.

Der Spiegeli kinnitatud andmetel olid seksuaalne väärkohtlemine ja sadistlikud toimingud tavapraktikaks meditsiinilistel õppekursustel, mille kaitseväelased kõikidest väeosadest Pfullendorfi baasis läbima pidid.

Uurimise algatas 2016. aasta oktoobris naissoost leitnant, kes pöördus kaebusega parlamendi ja kaitseministri Ursula von der Leyeni poole. Ta kirjutas nimetatud sõjaväebaasis kogetud alandusest, kus sõdureid sunniti end teiste ees alasti võtma, samal ajal kui teised neid filmisid.

Toimingud puudutasid mõlemast soost sõdureid ning olid ilmselt seksuaalselt motiveeritud. Muuhulgas pidid sõdurid toppima sidemerulle oma alakeha õõnsustesse. Ohvitseri ütlused on leidnud kinnitust sisejuurdluse käigus.

Lisaks meditsiinilisele “väljaõppele” sooritati värskelt teenistusse võetud isikute kallal alandavaid ja vägivaldseid rituaale. Näiteks seoti neid tundideks tooli külge ja kasteti voolikust veega.