Pilt: ReMix

Hamburgis vägistasid sisserändajad grupiviisiliselt 15-aastase tüdruku. 20-aastane naine kutsus ühte vägistajat "autuks vägistajaseaks" ja talle määrati karmim karistus kui vägistajatele.  

Eriti jõhker vägistamine leidis aset 2020. aastal Hamburgi Stadparkis, kus üheksa sisserändaja taustaga meest vägistasid kokku kaks tundi 15-aastast tüdrukut. Välja arvatud üks vägistaja, pääsesid kaheksa neist tingimisi karistustega, vahendab ReMix.

20-aastane naisterahvas leidis ilmavõrgust ühe vägistaja telefoninumbri ja saatis talle sõnumi, milles nimetas teda "autuks vägistajaseaks" ja "vastikuks nurisünnitiseks" ning küsis: "Kas sul häbi ei ole, kui sa peeglisse vaatad?"

Wandsbeki piirkondliku kohtu 19. juunil langetatud otsuse kohaselt pidi naine vägistaja solvamise eest veetma nädalavahetuse vanglas. Tegemist on pikema vanglakaristusega kui määrati kaheksale üheksast vägistajast.  

Päevalehes Bild avaldatud kohtuistungi fotol on vägistajatest kohtualused kõik pealaest jalatallani riietatud mustadesse kapuutsiga ürpidesse, enamus – välja arvatud üks valgest rassist süüalune – kannavad musti-tumesiniseid kindaid ja kõigile on antud näo varjamiseks suured punased sirmid.

Vägistamine leidis aset 2020. aastal Hamburgi linnapargis, mis oli Covidi piirangute ajal kohalike teismeliste populaarne kogunemiskoht. 15-aastane tütarlaps jäi oma seltskonnast maha, mille peale vägistasid ta grupiviisiliselt ära neli meest ja varastasid talt telefoni ning rahakoti. Peale seda rääkisid need neli meest oma tegudest viiele tuttavale, kes samuti olukorra kurjasti ära kasutasid.

Peale seda postitasid vägistajad sotsiaalmeedias, kus kaitsetu tüdruk on ja kinnitasid, et pealtnägijaid ei ole. Lisaks jagasid vägistajad oma "vägitegude" videoülesvõtteid.

Kuigi alguses arreteeriti 11 kahtlusalust, õnnestus politseil tuvastada üheksa mehe sperma, mille DNA kaudu tuvastati isikud.

Kõik süüdi mõistetud mehed on äärmiselt "mitmekesise" kultuuritaustaga ja suuremas osas "värvilised". Vägistajad on pärit Egiptusest, Afganistanist, Süüriast, Kuweidist, Liibüast, Poolast, Armeeniast ja Montenegrost. Mõnel neist on Saksamaa kodakondsus, kuid kõik on välismaa taustaga. Mehi esindas 20 advokaati, kelle töötasu maksis kinni Saksamaa maksumaksja. Väidetavalt on tegemist väga kalli kohtuprotsessiga.

Saksamaa meedia kohaselt ei näidanud mehed üles ühtegi kahetsuse märki ja üks jäi kohtuistungi ajal isegi peaaegu magama.

Kuna kaheksa üheksast vägistajast olid alaealised, määrati neile tingimisi karistus. Ainult ühele 19-aastasele iraanlasele määrati kaks aastat ja üheksa kuud kinnipidamist, mille ta peab veetma noortekeskuses. Kohtus teatas ta kohtunikule: "Milline mees ei tahaks seda teha?"

20-aastane naine ei pruugi jääda ainsaks, kes vägistajate solvamise eest peab vangi minema. Prokurörid uurivad ligi 140 sakslast, kes tegid kohtuotsuse kohta "vihkavaid" märkuseid.

6. mail mõisteti Saksamaal süüdi AfD noor naispoliitik, kuna jagas sotsiaalmeedias ametlikku grupivägistamise statistikat, mis näitab, et tegemist on üheselt sisserändega, täpsemalt Afganistani päritolu meestega, seotud probleemiga.

Toimetas Karol Kallas