Sotsiaalmeedias leviv kommentaar Kaiseri süüdimõistva kohtuotsuse kohta. Vasakul on miss Saksamaa 2024, Iraani päritolu Apameh Schönauer, paremal AfD poliitik Marie-Thérèse Kaiser Pilt: X/@EndWokeness

Alternatiiv Saksamaale noorpoliitik Marie-Thérèse Kaiser mõisteti süüdi Afganistani sisserändajate ja nende grupivägistamiste statistika esitamise eest, kuna selline tegevus käib väidetavalt afgaani meeste "inimväärikuse" pihta.

27-aastane Kaiser osutas Afganistani päritolu meeste seitsekümmend korda suuremale grupivägistamiste hulgale võrreldes Saksa meestega, peale seda, kui tema valimispiirkonda otsustati elama paigutada suurem hulk Afganistani sisserändajaid, vahendab ReMix.

AfD populaarne naispoliitik mõisteti süüdi 6. mail Alam-Saksimaa Verdeni piirkonna kohtus "viha õhutamises" kohalike Afganistani päritolu tööliste vastu.

Karistuseks peab Kaiser maksma 6000 eurot trahvi ja järgnevad sada päeva igal päeval 60 eurot. Samuti tähendab kohtuotsus tema kohta kuriteoregistri avamist.

"Süütegu" leidis aset 2021. aasta augustis, kui ta postitas sotsiaalmeediasse: "Afgnistani põgenikud; Hamburgi sotsiaaldemokraadist linnapea räägib "mittebürokraatlikust" [põgenike] vastuvõtmisest; kas tegemist on grupivägistamise tervitamise kultuuriga?"

Postituse juurde oli lisatud viip artiklile, milles esitati statistika, et just Saksamaal elavad afgaanid paistavad silma eriti suure hulga grupivägistamiste hulgaga. Postitus oli vastus Hamburgi esimese meeri Peter Tschentscheri (SPD) otsusele tuua linna tööle 200 Afganistani päritolu sisserändajat. Kaiser avaldas sellise otsuse peale pahameelt ja osutas, et naisterahvastel on põhjust karta vägistamist "kultuuriliselt võõraste masside" poolt. 

Kaiser ilmselt eksis, kui arvas, et valitsuse ametlik statistika, mis näitab, et kõigist grupivägistamiste süüdlastest moodustavad poole võõramaalased, kaitseb teda. Võrreldes inimeste hulgaga on just Afganistani päritolu meeste vägistamis- ja grupivägistamiskuritegude määr tähelepanuväärselt kõrge.

Kaiseri süüdimõistmine on pälvinud ohtralt rahvusvahelist tähelepanu, sealhulgas küsis Elon Musk sotsiaalmeedias:

"Kas te tahate nüüd öelda, et valitsuse ametliku statistika kordamise eest saab trahvi? 

Kas tema öeldus oli midagi ebatäpset?

Nii Muski kui tema viidatud postitusi on X-is nähtud üle 60 miljoni korra.

Saksamaal on afgaanid ja aafriklased vastavalt 70 ja 40 korda rohkem seotud grupivägistamistega kui sakslased. Allikas: X/@WallStreetSilv

Enne apellatsioonikohtu istungit kirjutas AfD poliitik sotsiaalmeedias:

"Minu apellatsioonkaebuse kohtuistung toimub mai alguses. Ainult numbrite, kuupäevade ja tõikade mainimine kuulutatakse kriminaalkuriteoks. Seda põhjusel, et nomenklatuur ei soovi reaalsust tunnistada. Mina ei luba ennast vaikima sundida."

Vaatamata Saksamaa sõnavabadust kaitsvatele seadustele mõistis kohtunik Heiko Halbfas Kaiseri siiski süüdi väites, et "mitte kedagi, kes ründavad inimlikku väärikust, sõnavabadus ei kaitse".

AfD toetab Kaiserit kindlameelselt. Partei naispoliitik Gabrielle Mailbeck kirjutas: 

"Nad üritavad vaigistada meie Mariet. Kuid seda naist pole võimalik taltsutada. Ta seisab oma kodumaa eest lõpuni, tabagu teda, mis iganes… paistab, et meie kodumaa armastust karistatakse ja meil ei lubata enam oma arvamusi Saksamaa kohta avaldada. Kas te siis ei teadnud, et Saksamaa armastamine ja austamine on keelatud? Mis on selle kohtuotsuse taustaks? Tõigad."

Toimetas Karol Kallas