Killuke naiste marsilt Roomas käesoleva aasta 19. jaanuaril. Foto: Scanpix

Maikuised Euroopa Parlamendi valimised koputavad uksele ning Itaalia siseminister Matteo Salvini otsib tuge liitlaselt lombi taga, kirjutab Voice of Europe.

Ennekõike paistavad Salvinit ja USA presidenti Donald Trumpi ühte liitvat ühised vastased nagu Saksa kantsler Angela Merkel ja Prantsuse president Emmanuel Macron, väidab portaal.

Siiski on Salvinil ja Trumpil rohkem ühisosa, kui usaldamatus ja antipaatia Saksa ja Prantsuse liidrite ja nende ühisettevõtmiste vastu eurointegratsiooni (nt Euroopa armee – toim) vallas.

Nagu nentis intervjuus Bloombergile Salvini nõunik ja kõrge välisministeeriumi ametnik Guglielmo Picchi, “on USA jaoks nüüd aeg uue erilise suhte jaoks, ja mitte Suurbritannia vaid Itaaliaga.”

Ta tõi näiteid: “Salvini ja Trump on ühel meelel migratsiooni, töökohtade tekitamise ja rahvuslike huvide kaitsmise küsimustes.”

Tõenäoliselt võivad kaks liidrit kohtuda 27. veebruarist 2. märtsini toimuval konservatiivide suurüritusel CPAC. Picchi sõnutsi on Salvinit sinna kutsutud ning ilmselt lööb kaasa ka Trump.

Toimetas Urho Meister