Seedri vastus Helmele: opositsioonis olles ei saa rändeleppega ühinemist ära hoida

Erakonna isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Foto: Scanpix

Esmaspäeval, 10. detsembril saatis EKRE esimees Mart Helme Isamaa esimehele Helir-Valdor Seederile kirja, kus kutsus viimast üles valitsusest lahkuma. Avaldame täismahus Seederi vastuskirja Helmele.

Hea kolleeg!

Mul on hea meel, et EKRE toetab Isamaa seisukohti ja vastuseisu rändepaktile, kuid ma ei näe, et rändepaktis sisalduvaid ohte saaks ära hoida siis, kui Isamaa lahkub valitsusest. Nagu Sa ise oma kirjaski tõded, pole opositsioonis võimalik ära hoida Eesti toetusavaldust rändepaktile.

Juhin Su tähelepanu sellele, et Eesti valitsus pole rändepakti toetanud ja seda just Isamaa vastuseisu tõttu. Sinu üleskutse tõmmata valitsuses hädapidurit on hiljaks jäänud ja meenutab lahtisest uksest sissemurdmist, sest Isamaa tõmbas hädapidurit juba mitu nädalat tagasi, tõkestades rändepakti toetava otsuse vastuvõtmise valitsuses.

Just Isamaa fraktsiooni ja ministrite üksmeelse vastuseisu tõttu pole Eesti valitsus rändepakti toetanud, samuti pole valitsus Isamaa vastuseisu tõttu andnud välisministrile volitust esindada Eestit rändepakti heakskiitmisel.

Isamaa lahkumine valitsusest, nagu Sa soovitad, tähendaks seda, et valitsuses poleks enam kedagi, kes rändepaktile vastu seisaks. Just siis saaksid Keskerakond ja sotsid seal oma tahtmist mööda talitada, nii nagu nad said oma tahtmise riigikogus, kus opositsioonil polnud isegi koos Isamaaga piisavalt hääli, et rändepakti toetamine maha hääletada.

Pean vajalikuks rõhutada, Isamaa on kaitsnud konservatiivseid seisukohti rände- ja kodakondsusküsimustes juba veerand sajandit ja seda juba ka siis, kui EKRE eelkäija Rahvaliit hoopis teistsugust poliitikat ajas. Seepärast on mul eriti hea meel, et EKRE on nüüd asunud toetama Isamaa seisukohti.

Lugupidamisega,

Helir-Valdor Seeder
Isamaa esimees

Toimetas Varro Vooglaid

Helme kirjas Seedrile: peatage ÜRO rändeleppega ühinemine, vajadusel valitsusest lahkudes

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!