Meresõitja Mart Saarso 2006. aastal. Foto: Scanpix

EKRE poliitikust Saaremaa vallavolikogu liikme Mart Saarso teatel kaebas MTÜ Seksuaalvähemuste Kaitseks tema peale politseisse. Saarso avaldas nimelt mõne aja eest sotsiaalmeedias LGBT-aktiviste kritiseeriva postituse, mis pälvis peavoolumeedia väljaannete tähelepanu. Politsei siiski mehel süüd ei näe.

“Asja põhjuseks oli minu ettepanek võtta ennast LGBT lühendi alla majutanud aktivistid arvele, kui vaimupuudega 100% invaliidid, millega kaasneks ühtlasi valimisõiguse kaotamine. Ettepanekus ei ole iseenesest midagi erakorralist, sest süüdimatutel ei ole teadupärast asja ei valimistele ega ka näiteks notari juurde. Nii on see kõigis tsiviliseeritud riikides kombeks. On üllatav, et selline ratsionaalne ettepanek mõjus nagu herilasepessa pissimine,” selgitas Saarso täna Facebookis.

Kuid sellega asi ei piirdunud.

“Lugu võttis aga hoopis kentsaka pöörde, kui 7. augustil helistas mulle Kuressaare politsei juhtivuurija Ahti Lepp ning andis teada, et MTÜ Seksuaalvähemuste Kaitseks on esitanud minu suhtes politseile kaebuse, mille sisuks oli vaenu õhutamine. Juhtivuurija tutvus materjalidega ning otsus oli väärteomenetlust mitte alustada, kuna puuduvad nii kuriteo kui ka väärteo tunnused,” jätkas Saarso.

“Vaba mehena vabal maal kavatsen ma jätkuvalt välja öelda oma mõtted selges emakeeles ilma keerutamiseta. Ma olen Eesti Vabariigi kodanik ja mul on selle riigi põhiseaduslikud õigused.

Ma kavatsen kandideerida eelseisvatel valimistel Riigikokku ja nimelt selleks, et selles tähtsas organis nimetataks asju õigete nimedega ning tehtaks seda, mida valijatele lubatud sai. Vähemalt Saaremaa vallavolikogus ei ole ma oma lubadustest taganenud, esindan oma valijate tahet.”

“Palun jagage seda postitust hästi ruttu, sest siin lõhnab taas tsensuuri ja kiire blokeeringu järele,” märkis Saarso oma postituse lõpetuseks.