Senaator Sanders kõnet pidamas. Foto: Scanpix

USA senaator Bernie Sanders eemaldab varsti katte kavalt tagada igale ameeriklasele riigitöö vähemalt 15-dollarilise tunnipalga ja tervishoiu-hüvitistega.

Töökohad või tööalane väljaõpe korraldataks riiklikult rahastatud infrastruktuuri-, keskkonna-, hoolekande- ja haridusvaldkonna ametipostidel, vahendab Breitbart viitega Washington Postile.

Ettepaneku rahastamise plaani ega eeldatavat maksumust Sanders seni avaldanud pole ning tema kontorist selgitati, et töö ettepaneku kavandi kallal on hetkel lihtsalt veel pooleli.

Kriitikud on väljendanud muret, et riiklikult kindlustatud töökohtade plaan ei kestaks kaua ega oleks ka rahaliselt teostatav.

Muret tuntakse ka selle pärast, et erasektorit võiks sellisel juhul tabada massiline töökohtade kaotus.

Sandersi näol on tegemist populaarse sotsialistiga, kes viimaste presidendivalimiste eel Hillary Clintonit väidetavalt tegelikult edestas, kuid suruti erakonna-siseselt kõrvale.

Tänaseni spekuleeritakse demokraatide leeris, et Sanders võitnuks Donald Trumpi ära.

“Üüratult olulistel valimistel hülgasid demokraatide liidrid tohutult populaarse kandidaadi, et eelistada sügavalt ebapopulaarset [Clintonit], ning maksavad nüüd selle eest hinda,” kirjutas 2016. aasta novembris Washington Posti veergudel Sandersilt napsatud võidu järelehüüdena akadeemik Fredrik deBoer.

“Mõned meist küsivad veel pikki aastaid: miks?”