Serbia 100 dinaari rahatähel on kujutatud serbia leiutajat Nicola Teslat. Foto: BigstockPhoto

Igale Serbia keskkooliõpilasele antakse kümme tuhat dinaari (u. 85 eurot), teatas 26. novembri õhtul ajakirjandusele Serbia president Aleksandar Vučić. Serbia telejaama RTV teatel lubas riigipea, et see summa kantakse üle kümne päeva jooksul.

Vučići sõnul kannab riik selle summa esmalt üle omavalitsustele, nood aga omakorda kas iga asjaomase keskkooliõpilase emale, isale või kasuperele, teatas sama teemat käsitlenud Serbia ungarikeelne internetiväljaanne „Magyar Szó".

President lisas, et oli peaminister Ana Brnabićiga ning rahandusminister Siniša Maliga leppinud kokku selleski, kuidas toetada neid Serbias elavaid keskkooliõpilasi, kel on muu kodakondsus.

Vučić kinnitas, et Serbia praegune majandusseis on selline, mis lubab keskkooliõpilasi sel moel toetada. Tema sõnul on kõnealuse, ühekordse toetuse mõte selles, et kas või natuke kergendada keskkooliõpilaste vanemate kulutustekoormat. 

Ühtlasi teatas riigipea veel ühest toetusmeetmest: igale tudengikaardi omanikule kantakse Postipanga kaudu üle tuhat dinaari. Riik hüvitab pangale selle väljamineku.

Serbia riik ja omavalitsused on peresid ja õppureid rahaliselt toetanud ka mitme muu toetusmeetme abil.

Toimetas Tõnu Kalvet