Siim Kallas. Foto: Scanpix

Endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas siunas TV3-le antud usutluses Rail Balticu vastaseid, heites neile ette valetamist ja vihkamist ning seda, et neil ei olevat mitte ühtegi argumenti, mida ei saaks ümber lükata. Kallase sõnul on Rail Balticu vastu autoettevõtjad ja Venemaa.

"Need inimesed valetavad! Ja valetavad nii palju. Ja mis on vale, see vale on see, et neil on mingid argumendid Rail Balticu vastu. Tegelikult nende argumendid kõik on ümberlükatavad. Aga neil on vihkamine, neil on viha selle vastu, miks see viha on ja kust see viha tuleb, on hoopis omaette küsimus," rääkis Siim Kallas nördinult TV3-le Rail Balticu vastastest.

Samal ajal riigikogus…

Neljapäeval, 8. juunil, tutvustati aga riigikogu konverentsisaalis Rail Balticu tasuvusanalüüsi kontrollanalüüsi, mis paljastas, et Rail Balticu tasuvuse osas on valitsus esitanud avalikkusele valeandmeid. Rail Balticu läbisurumiseks kasutatakse ilmselgelt ebatõest infot ja ühtlasi ei ole projekt ka euroabikõlbulik.

"Selline tunne on tõesti, et need, kes selle projekti läbisurumise eest praegu hea seisavad, ei ole tundnud huvi selle teema vastu, mida me siin konverentsil räägime, vaid nad on veendunud, et projekt on hea, ükskõik, mida see Eestile kaasa toob,"  nentis Priit Humal, ühenduse Avalikult Rail Balticust juht.