Trumpi tümitavate globalistide-aktivistide buss eile Londoni peal tiirutamas. Foto: Daniel Leal-Olivas, AFP/Scanpix

Londonis lükati eile käima globaalne kampaania tõkestamaks Donald Trumpi teed Valgesse Majja. Ürituse eesmärk on mobiliseerida enam kui 8 miljonit "progressiivset" välismaal elavat ameeriklast presidendivalimistel kaasa lööma.

Kampaania mootoriks on George Sorosega seotud USA heategevusorganisatsioon Avaaz. Nagu kirjeldab Breitbart, tehti eile Londoni peal bussituur, skandeerides "Don't Vote Trump" (ingl. k. "Ärge hääletage Trumpi poolt").

Ühendriikides registreeritud heategevusorganisatsioonidel on keelatud töötada koos presidendikandidaatidega või nende heaks.

Avaazi pressiesindaja sõnutsi ei ole neil aga Hillary Clintoni kampaaniaga mitte midagi pistmist. Kummatigi karjuti aga kampaanial ka "Vote for Hillary!" (ingl. k. "Hääleta Hillary poolt!").

Kampaaniajuht Meredith Alexander ütles Breitbartile, et loodud on esimene globaalne kodanikke hääletama ärgitav kampaania "peatamaks globaalset ohtu – Trumpi."

"Kuude kaupa on maailm vaikselt istunud ja Trumpi vihkamisest õudust tundnud. Nüüd on globaalsetel kodanikel võimalus [Trumpiga] võitlusse astuda," lisas Avaazi asedirektor Emma Ruby-Sachs.

Avaaz väidab end olevat sõltumatu ja liikmete poolt rahastatud. Samas on grupp moodustunud ühendustest nagu MoveOn.org – mis sai 2004. aasta valimistsükli ajal Soroselt 1,46 miljardit dollarit – ning Res Publica, millele on laekunud Sorose fondilt kokku 250 000 dollari eest annetusi.

Lisaks on Avaazi kaasasutaja Ricken Patel kas otse või konsultandina töötanud mitmete globalistlike fondide ja korporatsioonide heaks nagu Rockefeller Foundation ja Gates Foundation.

Politico andmetel on Soros eraldanud Hillary Clintoni ja demokraatide abistamiseks käesoleva valimistsükli raames ligikaudu 25 miljonit dollarit.