Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni koosolek. Pildil on Indrek Saar. Foto: Scanpix

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud uuringust nähtub, et sotsialistide ja Isamaa reiting on käesoleva aasta küsitlustulemuste võrdluses aasta madalaimal tasemel. 

Värskete tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,9%, Keskerakonda 23,6% ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,4% valimisõiguslikest kodanikest.

Norstati uuringu järgi on kolme populaarseima erakonna toetus püsinud septembri algusest praktiliselt samal tasemel. Reitingutabeli esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,8%), Isamaa (6,3%) ning Eesti 200 (5,3%).

Nii sotside kui ka Isamaa reiting on selle aasta küsitlustulemuste võrdluses aasta madalaimal tasemel. Sotside toetus on augusti lõpust alates ning Isamaa toetus juuli lõpust alates vähehaaval langenud.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,3% vastajatest ning opositsioonierakondi 42,7% vastajatest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud uuringu koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 1. oktoobrist 28. oktoobrini, mille jooksul küsitleti kokku 4008 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi