Jevgeni Ossinovski valitsuse pressikonverentsil. Foto: Eero Vabamägi, Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatide juhi Jevgeni Ossinovski sõnul on sotsid ainsa erakonnana võtnud tugeva positsiooni ühiskondlike põhiväärtuste ja euroopaliku arengusuuna kaitseks. Sotsid kavatsevad vihkamisele vastu astuda oma reitingule mõtlemata ja teha lähikuudel selgeks, mis Eesti jaoks kaalul on.

“Ksenofoobiale tuleb vastu astuda. Isegi siis, kui see lühiajaliselt reitingut räsib,” lubas Ossinovski. “Anname lähikuudel endast parima, et selgitada, mis Eesti jaoks tegelikult kaalul on.”

Ka sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatusse kuuluv Urve Palo tõotab, et võitlus Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) jätkub reitingule vaatamata.

“See on pikem võitlus ja pikem selgitustöö. Sõltumata sellest, milline on reiting, me seda võitlust jätkame. Me peame selgitama, et suletus ja viha õhutamine pole tee, mida Eesti peaks valima,” ütles Palo ERR-i uudisteportaalile.

Alates maikuust on sotside juhtfiguurid asunud erakordselt teravalt ründama rahvuskonservatiive, nimetades neid julgeolekuriskiks ja heites neile ette ühiskonna lõhestamist, vaenu õhutamist, ksenofoobiat, rassismi jne.

Turu-uuringute AS-i küsitluse kohaselt olid juunis erakondade reitingud järgmised: Keskerakonna toetus kasvas maikuu 23 protsendilt juunis 28 protsendile, Reformierakonna toetus oli juunis 20 protsenti (mais 21 protsenti), EKRE-l oli juunis toetust 13 protsenti (mais 14 protsenti), Vabaerakonnal juunis 12 (mais 11 protsenti). Isamaa ja Res Publica Liitu toetas 7 protsenti (mais vaid 4) küsitletutest.

Sotside toetus on aga langenud kümnele protsendile, mis on erakonna jaoks viimaste aastate madalaim näitaja. Aasta tagasi toetas neid 18 protsenti ja veel tänavu mais 12 protsenti küsitletutest.

Loe lähemalt siit ja siit.