USA asepresident Mike Pence kõneleb reedesel elupooldaval suurüritusel March For Life. Foto: Chip Somodevilla, AFP/Scanpix

Reedel toimunud 44. elupooldav marss Washingtonis paistis silma Donald Trumpi kabineti tugeva kohalolekuga. Sadade tuhandete osalejate ees võtsid sõna nii asepresident Mike Pence kui Trumpi assistent Valges Majas Kellyanne Conway.

"Ma olen abikaasa. Ema. Katoliiklane. Ameerika Ühendriikide presidendi nõunik. Ning jah, ma pooldan elu," alustas oma pöördumist Kellyanne Conway.

Nagu vahendab TruNews, toonitas Conway, et Trumpi administratsioon keskendub oma töös elu edendamisele ja sündimata laste kaitsmisele.

Conway kinnitas marsil osalejatele Valge Maja poolt, et "me kuuleme teid, me näeme teid, me respekteerime teid, ning me ootame pikisilmi võimalust teiega koostööd teha."

Asepresident Pence ütles oma avasõnades, et "elu hakkab Ameerikas taas võitma. Koos teiega – me ei väsi, me ei puhka enne, kui oleme taastanud elukultuuri Ameerikas nii meie endi kui järeltulevate põlvede jaoks."

Pence kirjeldas ka seadusi, mida elupooldav liikumine eelseisva nelja aasta jooksul oodata võib. "President Trump kavatseb töötada koos kongressiga selle nimel, et lõpetada abordi ja abordipakkujate finantseerimine maksumaksja rahaga ning me suuname need ressursid naiste tervishoiuteenustesse kõikjal Ameerikas," ütles Pence.