Jose Maria Fernandez Sousa-Faro Foto: scott.net

Euroopa suure ravimitööstuse PharmaMar president Jose Maria Fernandez Sousa-Faro on üks tuhandetest tuntud inimestest, kes on altkäemaksu eest saanud Hispaania Covid-19 vaktsiinipassi.

Võltsitud Covid-19 vaktsiinipasside skandaal hakkas Hispaanias lahti rulluma käesoleva aasta alguses. Sousa-Faro pettusele saadi jälile möödunud mais ja politsei sõnul süstiti talle tuhandete eurode suuruse altkäemaksu eest vaktsiini asemel tavalist soolalahust, mille peale tema nimi lisati Hispaania riiklikusse immunisatsiooniregistrisse, vahendab Scott.net.  

Hispaania politsei sõnul on koos Sousa-Faroga pettusega saadud vaktsiinipasside tõttu uurimise all rohkem kui 2200 seltskonnatähte ja Euroopa Liidu nomenklatuuri esindajat. 

Päevalehe El Mundo kinnitusel paljastas Hispaania politsei operatsiooni Jenner käigus suure tuntud inimeste ja nomenlatuuri esindajate võrgustiku, kes altkäemaksu eest hankisid omale vaktsineerimistõendi. 

Väidetavalt oli võltsvaktsineerimise võrgustiku eestvedaja La Pazi Ülikooli Haigla meessoost abiõde, kes kogus rohkem kui 2200 inimesele põhjuseta vaktsiinitõendi välja kirjutamise eest kokku üle 200 000 euro. Kõnealune inimene kinni peetud. 

Inimeste seas, kes otsid omale altkäemaksu eest vaktsiinipassi on: 

  • PharmaMari president José María Fernández Sousa-Faro
  • Üks Hispaania esirikkureid Trinitario Casanova
  • Räppmuusik Kidd Keo
  • Räppmuusik Anier
  • Näitlejanna Veronica Echegui
  • Rannavõrkpallur Fabio Díez Steinaker
  • Tuntud arst Camilo Esquivel

Politsei sõnul sõltus altkäemaksu suurus inimese sotsiaalsest staatusest, mida tuntum oli inimene, seda rohkem vaktsineerimistõend maksis.

PharmaMar, mille peamine toodang on vähi- ja Alzheimeri ravimid, on üks hispaania juhtivad Covid-19, isadus- ja molekulaartestide tarnijaid. Samuti arendab ettevõtte tütarfirma Sylentis RNA sekkumise (RNAi) laadset "geenide vaigistamise" ravimitehnoloogiat. 

Toimetas Karol Kallas