Eutanaasia pole hea surm, nagu etümoloogia järgi võiks arvata. Foto: Bigstockphoto

Vanglaametnikud on kinnitanud, et Šveitsi vanglates on nüüd olemas "abistatud enesetapu" võimalus.

Sündimata Laste Kaitsmise Ühingu (Society for the Protection of Unborn Children – SPUC ) andmetel on Šveitsi ametnikud kinnitanud, et ühe lapsevägistaja taotluse alusel võimaldatakse vangidele edaspidi "abistatud enesetappu".

SPUC-i kommunikatsioonijuht Michael Robinson kommenteeris uudist nii: „Kuriteos süüdi mõistetud inimene peaks oma karistuse ka lõpuni kandma. Lapsevägistajal ei tohiks olla võimalust oma karistusest abistatud enesetapu abil n-ö kõrvale hiilida."

Vägistaja Peter Vogt on vangis aastast 1996, seda aastakümneid kestnud noorte tüdrukute – kellest mõni oli vaid kümne aastane – seksuaalse ärakasutamise eest. Vogt väidab nüüd, et kannatab südame- ja neeruprobleemide all ning on esitanud palve surra mõnes Šveitsi eutanaasiakliinikus.

Aasta alguses kirjutas lapsevägistaja Vogt kirja, milles üritas üsna läbinähtavat manipulatsiooni kasutades „pääseda" abistatud enesetapu abil oma eluaegsest vanglakaristusest.

„Parem oleks olla surnud, kui jääda vegeteerima siinsete seinte vahele… Keegi ei peaks olema sunnitud sooritama enesetappu üksinda oma kongis," kirjutas vägistaja.

Vanglaametnikud on nüüdseks kinnitanud, et vangidele võimaldatakse eutanaasiat, ehkki protseduuri rakendamiskord vajab veel täpsustamist.

„Abistatud enesetapu lubamine on fundamentaalselt vale ja loob väärastunud olukorra, kus mõned vangid otsustavad surra, samas kui Euroopas kehtivad vangide surmanuhtlusele ranged keelud," kommenteeris SPUC-i kommunikatsioonijuht.