Taani küla Põhjamere ääres. Foto: Piqsels

Taani valitsus keelas alla 18-aastaste laste ja noorte vaktsineerimise teise vaktsiinisüstiga Covid-19 vastu, kuna viirus kujutab nende jaoks väga väikest ohtu. 

Taani valitsus üllitas käesoleva (2022. aasta) juunis eeskirjad, millega keelati alla 18-aastastele lastele ja noortele teise vaktsiinisüsti tegemine ja alates 1. septembrist ei tohi üldjuhul alaealisi üldse Covid-19 vastu vaktsineerida, vahendab Kanada päevaleht Western Standard

Lapsi ja noori tohib vaktsineerida ainult erandjuhtudel, näiteks kui nad põevad raskeid kroonilisi haiguseid või on rasvunud, ja selleks on vaja arsti luba.

Valitsuse sõnul on palju inimesi vaktsineeritud, kuid ometigi nakatuvad nad Covidisse. Immuunsuse tase on Taanis väidetavalt kõrge.  

Valitsuse sõnul levivad viirused suvel vähem. Vaktsineerimise programmid lõpetatakse käesoleva aasta sügiseks ja inimesi enam vaktsineerima ei kutsuta. Noori, kes saavad 18-aastaseks ja neid on süstitud kaks korda, tõhustusdoose tegema enam ei kutsuta. 

Inimesed, kes olid süstides vanemad kui 18 aastat, saavad soovi korral manustada kolmanda vaktsiinidoosi.

Siiski Taani valitsus soovitab üle 18-aastastel ja eriti vanematel inimestel ennast vaktsineerida, kuna neid ähvardab tõsise haigestumise oht. Suvel paluti vaktsineerimata inimestel oodata vaktsineerimisega sügiseni.

Teise ja kolmanda vaktsiinidoosi vahele peab Taanis jääma vähemalt 140 päeva.

Taani päevaleht Ekstra Bladet vabandas taanlaste ees, et see reklaamis veel käesoleva aasta jaanuaris Covid-19 ametlikke narratiive. "Me ebaõnnestusime," kirjutas ajaleht. 

Eesti ametlikus Covid-19 vaktsineerimise propagandaportaalis vaktsineeri.ee soovitatakse lapsi vaktsineerida alates 5. eluaastast ja ühe põhjusena tuuakse välja, et lapsed "levitavad COVID-19 haigust teistele". Pfizeri üks juhtidest tunnistas 10. oktoobril Euroopa Parlamendi ees, et vaktsiinide võimekust tõkestada viiruse levikut pole kunagi teaduslikult uuritud. 

Üks mRNA loojatest, arst ja biokemik Robert Malone osutab, et vaktsiinid, mis ei ei tee haiguse levikule lõppu, üldjuhul hoopis võimendavad seda.

Toimetas Karol Kallas