Steve Bannon ja Robert Malone. Pilt: Rumble'i ekraanitõmmis

Vaktsiinivaldkonna tippteadlane Robert Malone leiab, et vaktsiinid võivad teha Covid-19 viiruse märksa ohtlikumaks ja vaktsineerimine Covid-19 vastu tuleks vähemalt asjaolude täiendava selgitamiseni täielikult peatada.

Dr Malone esines kolmapäeval 28. juulil Steve Bannoni jutusaates "War Room". Ta on tänu 1980ndatel Salk Institute'is toime pandud teadustegevusele üks mRNA vaktsiinide leiutajaid, kuigi ametlik au omistatakse hilisema mRNA süsteemi täiustamise eest Katalin Karikóle ja Derrick Rossile. Täna kasutavad kaks neljast lääneriikides heaks kiidetud vaktsiinist – Pfizer/BioNTech ja Moderna – mRNA tehnoloogiat.

Bannoni intervjuu üheks teemaks oli hiljutine Ameerika Ühendriikide Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskuse (CDC) kannapööre maskikandmise asjus, mida Malone nimetas "üha meeleheitlikumaks ja äkilisemaks teabe avaldamiseks", vahendab LifeSiteNews.

Juuli viimase nädala alguses uuendas CDC maskikandmise juhiseid, milles ameeriklastel soovitatakse tungivalt kanda siseruumides maske, kui nad juhtuvad viibima viiruse suure levikuga piirkondades ja seda isegi siis kui nad on täielikult vaktsineeritud. "Üha rohkem tõestusmaterjali näitab, et täielikult vaktsineeritud inimesed, kes nakatuvad viiruse Delta tüvesse, võivad seda teistele edasi kanda," kirjutatakse CDC juhistes. Uuendatud juhiste aluseks on seni täielikult "avalikustamata andmed", millest on avalikustatud ainult väike osa.

"Me oleme saanud näha, kuidas teabe edastamine on muutunud järjest meeleheitlikumaks ja äkilisemaks. Mõned nädalad tagasi teatas Pfizer, et nende hinnangul peaks vaktsineeritud inimesed kuue kuu järel laskma teha omale võimendava vaktsiinisüsti (booster shot), mille peale sai ettevõte [Anthony] Fauci käest riielda. Kuid siis tegi valitsus kannapöörde ja teatas, et Pfizeri vaktsiiniga vaktsineeritud vanemaealised ja immuunpuudulikkusega inimesed siiski vajavad kuue kuu järel võimendavat süsti. Ja eile õhtul (27. juuli) plahvatas pomm," rääkis Malone intervjuus. "Ma kahtlustan, et see on täpselt see, mis mind murelikuks teeb."

Ta osutas uudistekanali NBC News uudisele, milles väideti, et CDC soovituste muutused maskikandmise asjus osutavad andmestikule, et vaktsineeritud inimesed "võivad kanda endas suuremat viiruse hulka kui seni arvatud" ja "mitmete [Joe] Bideni valitsusele lähedal seisvate allikate sõnul" võivad nakatada teisi inimesi. Tänaseks on viidatud NBC algset uudist märgatavalt muudetud.

Malone tegi CDC avaldustest ja NBC [algsest] uudisest järelduse, et vaktsineeritud inimestes võivad viiruse tasemed olla kõrgemad kui vaktsineerimata inimestes. Hiljem selgitas ta Twitteris, et selline fakt pole siiski veel täielikult kinnitust leidnud.

30. juulil avaldatud CDC aruandes kirjutatakse, et vaktsineeritute ja vaktsineerimata inimeste viiruskoormus on ilmselt "sarnane", kuid "nende avastuste kinnituseks on vaja veel läbi viia mikrobioloogilisi uuringuid".

"See on täpselt see, mis käib kaasas antikehadest tingitud [viiruse] võimendumisega (antibody dependent enhancement; ADE)," osutas Malone vaktsineeritud inimeste suurema viiruskoormuse kohta. "Mis asi on antikehadest tingitud võimendumine? Lühidalt öeldes on ADE olukord, kus vaktsiin põhjustab viiruse muutumise, võrreldes vaktsineerimata inimestega, hulga nakkavamaks. See põhjustab vaktsineeritud inimestes viiruse kiirema ja mahukama paljunemise kui see toimuks vaktsineerimata inimeses.

"See [ADE] on viroloogi kõige hullem painaja. ADE juhtus 1960ndatel respiratoor-süntsütiaalse viirusnakkusega (RSV) ja see põhjustas palju suurema hulga vaktsineeritud kui vaktsineerimata laste surmasid. See juhtus samuti dengue haiguse vaktsiini Dengvaxiaga," jätkas Malone.

"See on kaasas käinud kõigi ajaloos teada olevate teiste koroonaviiruste vaktsiiniaretusprogrammidega, kindlasti kõigi inimeste [koroonaviiruste vaktsiinide] programmidega. Antikehadest tingitud võimendumise eest on viroloogid, nagu mina, hoiatanud [Covid-19 vaktsiiniprogrammide] algusest peale." 

Malone sõnul on antikehadest tingitud võimendumist kõige enam näha Pfizeri vaktsiini puhul. "Tänaseks me teame, et Pfizeri kaitse hääbub kuue kuuga," jätkas ta. "Andmestik paistab osutavat, et need, kes on saanud Pfizeri vaktsiini, mis on ilmselt kõigist kolmest [USAs heaks kiidetud] vaktsiinist [Pfizer/BioNTech, Moderna, Janssen] kestuse poolest kõige vähem immunogeneesne, pakub kestuselt kõige lühemat kaitset ja inimesed, kes on täna Pfizeri vaktsiini immuunkaitse kuhtumise faasis, paistavad nakatuvat."

"Pange tähele, kuidas räägitakse Pfizerist ja mitte ülejäänud kahest [vaktsiinist]. See osutab täpselt sellele, mida oligi karta: avanemas on aken [viiruse] pikale antikehadest tingitud võimendumise faasile, kuna vaktsiini toime on hääbumas."

mRNA vaktsiinide tippekspert kritiseeris Anthony Faucit, kes väitis uudistekanali MSNBC saates, et "viiruse hulk vaktsineeritud ja Covid-19ga nakatunud inimeste ninades on täpselt samal tasemel viiruse hulgaga nakatunud vaktsineerimata inimeste ninades".

"Ma arvan, et Fauci on olnud väga ebasiiras," jätkas Malone. "Täna mind süüdistatakse vaktsiinivastasuses ja valeteabe levitamises. Kuid minu silmis varjab valitsus juhtunut." 

"Ma ei taha olla hädakuulutaja, kuid hetkel paistab lahti rulluvat kõige hullem stsenaarium, kus kuhtuvas faasis vaktsiin põhjustab viiruse palju tõhusama paljunemise kui see toimuks muul viisil [ilma vaktsineerimata] ja see on see, mida me kutsume antikehadest tingitud võimendumiseks. Inimesed on selle eest hoiatanud juba käesoleva, kiirustades käivitatud, vaktsineerimiskampaania algusest peale."

Malone'i kritiseeris ka Faucit selle pärast, et viimane süüdistas vaktsineerimata inimesi uute Covid-19 variantide tekkimises, nimetades sellist mustamist "eksitavate avalduste kogumiks". Malone arvab: "Valla pääsenud mutatsioonid, mida ei takista vaktsiinide valikuline surve, arenevad kõige suurema tõenäosusega välja just vaktsineeritud, mitte vaktsineerimata inimestes. Seega on [Fauci süüdistuste näol] tegemist järjekordse mugava valega." Ta lisas, et "antikehadest tingitud võimendumist võivad mõjutada [vaktsiinide mõju alt] põgenenud mutatsioonid". 

Kommenteerides Bideni valitsuse otsust sundida kõiki USA föderaalvalitsuse töötajaid ennast Covid-19 vastu vaktsineerima, leiab Malone, et ta on tunnistajaks "kõige silmnähtavamale grupimõtlemise näitele, mida ma oma elus olen näinud".

"Ma arvan, et nad kõik lähtuvad loogikast, et majanduse avamiseks on vaja üleüldist vaktsineerimist. Meile ei ole seda vaja," jätkas vaktsiiniekspert. "Nad arvavad, et vaktsiinid on tee karjaimmuunsuseni, kuid need ei ole seda."

"Lisaks arvavad nad, et vaktsiinid on täiuslikult turvalised. Peale selle, et vaktsiinid ei ole täiuslikult turvalised ja kui osutub tõeks, mida NBC oma uudises kajastas, et vaktsineeritud inimeste tiitrinatsioon on kõrgem kui vaktsineerimata inimestel, siis tähendab see, et me oleme silmitsi vaktsinolooge kõige enam hirmutava vaenuliku sündmusega, milleks on antikehadest tingitud võimendumine."   

"Nad on kõik selles [vaktsineerimiskampaanias] sees ja paistab, et nad ei ole võimelised uut teavet töötlema. Uus teave paistab põhjustavat tunnetusebakõla (kognitiivset dissonantsi) ja olukorra, kus inimesed kukuvad rapsima ning nende sõnumid muutuvad üha kaootilisemaks," jätkas Malone. 

Bannoni "War Roomi" eelmises saates osutas Malone Covid-19 vaktsiinidega kaasas käivatele komplikatsiooniriskidele. Ta rääkis, et "on üpris selgelt tõestatud, et vaktsiinide tõttu väljenduv ogavalk põhjustab väikeses osas patsientides mürgistusnähte." 

"Küsimuseks on kui suur on selliste patsientide hulk ja kui halvad ja laiaulatuslikud on need toksilisuse juhtumid? Ausalt öeldes me ei tea seda ja veelgi enam, on küllalt märke, et seda teavet varjatakse meie eest." 

Malone rääkis saates, et hulk allikaid on talle kinnitanud, et CDC väga suures mahus ei teavita [vaktsineerimisega kaasnevatest] kahjulikest kõrvaltoimetest, nagu näiteks südame-veresoonkonna mürgistused. "Minu FDA-s [USA Toidu- ja Ravimiamet] tähtsatel kohtadel olevad kolleegid on teadnud juba mitu kuud, et sellised asjad [vaktsiinimürgistused] juhtuvad ja nad on sellest väga häiritud. Meil on hulgaliselt näiteid, kus CDC paistab olevat andmeid toimetanud eesmärgiga kaitsta "õilsat valet"."    

USA föderaalvõimudele on teada sadu tuhandeid vaktsineerimisega kaasnenud  kõrvalnähte ja vaktsiinitüsistustesse on väidetavalt surnud 6300 inimest. Paraku näitavad uuringud, et vaktsiinikahjustuste jälgimise süsteem, mida haldavad CDC ja FDA, alaraporteerib vaktsineerimiste kõrvalnähte märkimisväärselt.

Tuntud kardioloog ja kahe teadusjakirja toimetaja Peter McCulloughi hinnangul võib USA Covid-19 vaktsiinisurmade arv ületada viitkümmend tuhandet.

Malone arvab, et tänaste teadmiste valguses oleks õige, kuni täiendavate uuringute tulemuste selgumiseni, peatada kõik Covid-19 taltsutamiseks mõeldud vaktsineerimisprogrammid. Ta osutab intervjuus ka vaktsiinide ning haiguste erinevusele. On olemas stabiilsed viirused, nagu näiteks rõuged. Siis on olemas viirused, mis muteeruvad kiiresti, nagu näiteks gripi- ja koroonaviirused. Esimeste puhul tagavad vaktsiinid lõpliku kaitse ja selliste vaktsiinide kasutamine on õigustatud, kuid kiiresti muteeruvate viiruste puhul võib vaktsineerimine teha rohkem kahju kui sellest on kasu. Covid-19 vaktsiinide kasutamise õigustamine näiteks rõugevaktsiini tõhususega ei ole õigustatud.

Toimetas Karol Kallas