Eesti LGBT Ühing annab teada, et täna, 17. mail kell 14.00 toimub Tallinnas Rahvusraamatukogu Kuppelsaalis paneeldiskussioon "samasooliste perede" ja kooseluseaduse teemal.

Korraldajate sõnul on paneeldiskussiooni eesmärk "avatud mõttevahetus samasooliste paaride ja peredega seotud teemadel, osutamaks reaalse elu kitsaskohtadele, millega Eestis samasoolised paarid täna kokku puutuvad."

Panelistidena osalevad Riigikogu liikmed Imre Sooäär, Andres Anvelt ja Olga Sõtnik ning inimesed, kes jagavad oma isiklikke kogemusi olukorras, kus Eesti ühiskonnas levivad väidetavad negatiivsed hoiakud samasooliste vaheliste seksuaalsuhete kohta. Paneeldiskussioooni avab tervitussõnadega Ameerika Ühendriikide suursaadik Jeffrey D. Levine.

Arutelul ei osale teadaolevalt ühtegi inimest, kes peaks homoseksuaalset käitumist ebamoraalseks või oleks selgelt väljendanud seisukohta, et partnerlusseaduse läbisurumine ja seeläbi perekonna mõiste seadustega ümberkirjutamine on vastuvõetamatu.

17. mail tähistatakse rahvusvahelist homofoobiavastast päeva. Just sel päeval 1990. aastal eemaldas Maailma Terviseorganisatsioon homoseksuaalsuse psüühikahäirete nimekirjast. Selle tähistamiseks ja oma toetuse väljendamiseks hooliva ja salliva ühiskonna poolt heiskavad Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Austria ja Kanada suursaatkonnad 17. mail vikerkaarelipud.

Hiljuti sai Eesti LGBT Ühing avalikku tähelepanu seoses politseile alusetu süüdistuse esitamisega Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks vastu, nõudes karisutsseadustiku §-le 151 tuginedes perekonna kaitseks korraldatud kampaaniaga seonduvalt vaenu õhutamise süüdistuse alusel menetluse algatamist.

USA saatkond on üks mitmest välisriigi saatkonnast, mille fassaadil ilutseb tänasel rahvusvahelisel homofoobiavastasel päeval geilipp, et näidata solidaarsust homoseksuaalselt käituvate inimeste kannatustega Eestis.