Haridus- ja teadusministeeriumi hoone Tartus. Allikas: Vikipeedia

EKRE noorteliikumine Sinine Äratus korraldab teisipäeval, 17. jaanuaril kell 13 Tartus haridus- ja teadusministeeriumi ees piketi Eesti haridussüsteemi imbuva immigratsioonipropaganda vastu. Pikett on ajendatud ministeeriumi soovitusest võtta üldhariduskoolides kasutusele pagulasteemalised rollimängud.

Jaanuari alguses vahendas meedia, et näiteks üks ministeeriumi soovitatud rollimäng näeb ette, et õpilasetele kirjeldatakse pimedat ja külma ööd Serbia ja Ungari piiripunktis. Efektiivsemaks põgenikega samastumiseks võib kustutada tuled ning avada aknad. Järgnevalt jagatakse õpilased gruppidesse – ühed muutuvad põgenikeks, teised immigratsiooniametnikeks. Juhendi järgi on eesmärgiks hoida solidaarsust inimeste vastu, kes on sunnitud lahkuma oma kodumaalt.

Ministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar avaldas lootust, et selliseid mänge kasutatakse üha rohkem – kõige parem olevat õpilaste väärtushinnanguid kujundada mitte läbi keeldude ja käskude, vaid lastes neil endal arutada, mis on hea ja mis halb. Seda ka siis, kui lapsel on kodunt kaasas teistsugused hinnangud.

"Kui riigipiiride sulgemist käsitletakse koolides millegi negatiivsena, on lugu veider," kommenteeris piketti korraldava Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. "Juba solidaarsusest oma Ungari hõimuvendadega peaksime hoopis tunda uhkust nende asjaliku reageeringu üle oma piiri kindlustamisel lähisidalaste sissetungi vastu. Et haridusministeerium seda ei mõista, vihjab vajadusele kaadrimuutuseks."

Millal tulevad rollimängud Kölni uusaastaöö kohta?

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Henn Põlluaas postitas sotsiaalmeediasse järgmise mõtiskluse:

"Millal hakatakse koolides rollimänge korraldama Kölni uusaastaöö ja immigrantide poolt ahistatud/vägistatud naiste vaatevinklist? Võrdsuse ja objektiivsuse huvides peaks ju ka seda tegema. Kas pole? EKRE noorteühenduse Sinise Äratuse noored lähvad igatahes teisipäeval kell üks Haridusministeeriumi ette Tartusse, protesteerima noortele suunatud ajupesurollimängude vastu koolides, millega püütakse immigrante näidata vaeste ja õnnetute tagakiusatud süütute inglitena, kellele kõik ja loomulikult terve eesti rahvas ülekohut teeb ja keda me peaks ilma igasuguste piiranguteta vastu võtma. Piketi eesmärk on nõuda Euroopat laastava immigratsioonipropaganda eemalhoidmist Eesti koolidest. Kes saab, minge neile appi."