Vaade Molenbeeki linnaosale Brüsselis. Foto: Emmanuel Dunand, AFP/Scanpix

Austrias arvamusfestivalil esinenud Saksa politoloog soovitab anda sisserändajate kasutusse omaette linnad, lahendades seega integratsiooniprobleemi.

Nagu nentis üks peakõnelejaist Ulrike Guérot üritusel European Forum Alpach, “ei ole Euroopa seisund hea.” Ta selgitas aga, et tegelikult ei seisne probleem selles, et migrantidel on eurooplastest erinevad vaated.

Problemaatiline olla hoopis, et eurooplaste arvates peavad migrandid nende kultuuriga kohanema, vahendab Breitbart viitega Austria ajalehele Kurier.

Guérot’ kinnitusel on domineeriva kultuuri idee – millega tulijatel tuleks integreeruda – kantud allhoovusest nimega protofašism.

Tsiteerides marksistist filosoofi Theodore Adornot (1903–1969) toonitas politoloog, et integratsioon ei ole migrandikriisi lahendus.

Vastus on vabanemine dominantsest Euroopa kultuurist, lubades migrantidel säilitada nende kultuurid ja traditsioonid – omaenda eraldi linnades.

“Sotsioloogia ütleb, et segregatsioon on sallivuse märk,” sõnas Guérot.

Teadlane teab, et migrantidele sobiksid Itaalias ja Saksamaa idaosas inimestest üsna tühjaks jooksnud linnad.

Saksamaa on parasjagu püstihädas migrantide integreerimisega. Küsimus on kultuuriliselt keerukas ning lisaks ei käi valdav enamus saabunutest tänaseni tööl, vaid elab riigi abirahast.

Mõned migrandid on isegi väitnud, et nemad töötama ei pea, kuna on kantsler Angela Merkeli külalised.