Zelenskõi võiduplaan näeb ette Ukraina astumist NATO-sse
Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi järejekordse võiduplaani keskseks osaks on Ukraina astumine NATO-sse ja kaitseühenduse alternatiiviks on ainult tuumarelvad.
Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi järejekordse võiduplaani keskseks osaks on Ukraina astumine NATO-sse ja kaitseühenduse alternatiiviks on ainult tuumarelvad.
Reaktsioonina Venemaa teatele tuumarelvade paigutamisest Valgevenesse soovib Poola, et USA viiks ka Poolasse tuumarelvad.
Ameerika teadlaste föderatsioon (FAS) avastas foto viga saanud tuumapommmist B61, mida inspekteerivad USA sõjaväelased.
Ukraina suursaadik Saksamaal Andrij Melnik andis meediaportaalile Deutschlandfunk intervjuu, milles väitis, et kuna Ukraina seisab silmitsi märkimisväärse Venemaa sõjalise ohuga, siis on riigi jaoks kaks võimalust: kas NATO annab Ukrainale märkimisväärset sõjalist abi, võtab liikmeks, või riik peab kaaluma tuumavõimalust.
Iraani kaitseminister Amir Hatami andis hiljuti riigimeedia vahendusel teada, et islamivabariik on valmis andma Iisraeli rünnakule hävitava vastulöögi ning, et juudiriik on Teherani vastavast võimekusest teadlik, vahendas väljaanne The Times of Israel.
Ameerika Ühendriikide välisministeerium kahtlustab, et Hiina korraldab tänaseni madala võimsusega salajasi tuumakatsetusi, rikkudes nii tuumakatsetusi keelustavaid rahvusvahelisi kokkuleppeid.
Kuna Türgi ja Süüria vahelised pinged ähvardavad kasvada täiemahuliseks sõjaks, kus otsapidi on osaline ka Venemaa, siis väidetavalt otsustas Ameerika Ühendriikide väejuhatus Türgis asuvad tuumarelvad mujale paigutada.
Ekspertide hinnangul võib Euroopa Liit taotleda omandada tuumaheidutust olukorras, kus suhted USA presidendi Donald Trumpiga on lagunemas ning blokist on lahkumas Suurbritannia.