Depressioonis tüdruk. Foto: Bigstockphoto

Austraalia kohus otsustas, et teismeline tüdruk tuleb vanemate käest ära võtta, kuna nood ei aktsepteerinud tüdruku soovi asuda enda sugu muutma. Kohtu hinnangul oli vanemate otsus tüdruku uut "soolist identiteeti" mitte tunnustada koduvägivald, vahendab Daily Mail.

Aasta tagasi internetifoorumis oma suitsidaalsetest mõtetest rääkinud tüdruk võeti vanematelt ära oktoobris. "Võimud ütlevad, et kuna me ei luba tal sugu muuta, siis on tal ohtlik koju tagasi tulla, sest me rakendame tema suhtes vaimset vägivalda. Nad tahavad, et me nõustuksime testosterooni manustamisega," rääkis tüdruku isa kohalikule väljaandele.

Asja üle otsustanud kohtunik leidis, et tüdruk (kellele kohtunik viitas kui meessoost inimesele) on kannatanud verbaalse ahistamise all oma "tunnete ja sooidentiteediga seotult".

Vanemad on nõus, et tüdruk kannatab depressiooni all, aga tahavad sõltumatu psühholoogi arvamust kuulda. Lastekaitsjad on sellega ka nõustunud. Siiski varitseb risk, et teismelisele hakataksegi vastu vanemate tahtmist meessuguhormoone andma – seda nõuavad tüdrukule riigi poolt määratud advokaadid. Kohaliku ülikooli juuraõppejõu Patrick Parkinsoni hinnangul on tegu esimese säärase juhtumiga üldse.

Tüdruku ema sõnul tekkisid tal probleemid 13-aastasena, kui perekond kolis. Tal olid viletsad sotsiaalsed oskused ning teda häiris enda välimus.

Toimetas Jaanus Vogelberg